Da li Srbi trebaju da se raduju smrti?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Na svoje veliko zaprepascenje ,videh na crkvi na Kalemegdanu ,ovaj natpis.
kakvo je vase misljenje o njemu?
Po meni niti je biblijski,niti je normalno,vec samo poremecen um moze ovako nesto da napise...i nikakvom filozofijom da opravda.
Srb je Hristov,raduje se smrti.jpgKalemegdan crkva ,raduj se smrti 2.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Smatram da je malo verovatno da se ovde radi o biblijskom konceptu smrti, vec da je ovo vezano za nekakav vid verovanja u predestinaciju, ili teoriju po kojoj su Srbi nebeski narod, i u to - da njihovo mucenistvo, bilo da se radi o Gandijevskom nenasilnom otporu neprijateljskim silama, bilo ucestvovanju u ratovima za odbranu nacije i crkve - ima za rezultat vecno spasenje ili odlazak u carstvo nebesko odmah nakon smrti.

Takodje, ovo je vezano i za poznatu praksu pozivanja u ret u odbrani nacije, od strane crkava, gde se ljudima obecava oprost greha i vecni zivot u zamenu za mucenistvo i stradanje.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Verujem da se ipak radi o hrišćanskoj nadi da se Srbin ne boji smrti jer veruje da će bit sa Hristom...iako umre. Poruka je hrišćanska da smrt nije kraj. Mislim da nema nekog lođeg prizvuka.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Verujem da se ipak radi o hrišćanskoj nadi da se Srbin ne boji smrti jer veruje da će bit sa Hristom...iako umre. Poruka je hrišćanska da smrt nije kraj. Mislim da nema nekog lođeg prizvuka.
Ama ljudi mante se gluposti.
Niko normalan se NE RADUJE SMRTI!!!
Smrti mogu da se raduju samo oni koji imaju neizlecivu bolest sa mnogo bolova,i njima smrt dodje kao olaksanje,
ili ranjeni ratnici koji se raduju smrti samo da ne padnu u zarobljensitvo za mucenje ,
a ovo se primenjuje na ceo Srpski narod,
Svako normalan se raduje zivotu,a ne smrti.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ovde je kontekst drugi..tipa ne plašim se smrti..kao recimo apostoli kada su rado u smrt išli...to je taj otprilike princip.

Inače ti znaš da su Srbi hrabar narod :)..ne boje je ni smrti.

Mala moja pošalica...poruka možda ima na prvi pogled negativan kontekst ali u suštini nije to što ti misliš. Vidiš da se ne plaši smrti jer je Hristov. U Hristu se ne plaši smrti..to je poruka.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovde je kontekst drugi..tipa ne plašim se smrti..kao recimo apostoli kada su rado u smrt išli...to je taj otprilike princip.

Inače ti znaš da su Srbi hrabar narod :)..ne boje je ni smrti.

Mala moja pošalica...poruka možda ima na prvi pogled negativan kontekst ali u suštini nije to što ti misliš. Vidiš da se ne plaši smrti jer je Hristov. U Hristu se ne plaši smrti..to je poruka.

Naravno,posalica je na mestu.
90% Srba pravoslavaca se izjasnjava kao pravoslavci koji veruju u teoriju evolucije.
90% Srba pravoslavaca ni dan danji ne zna sta je pre bilo kokoska ili jaje.
a kamoli da se raduju smrti....
 
Natrag
Top