Da li lažete sami sebe?

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Da li vam je lakše da ličnu traumu suzbijete tako što ćete ignorisati realnost?
Da li vam je lakše da zažmurite na neke stvari?

Eufemizam u govoru često odaje ljudsku sklonost ka krivljenju stvarne slike, zarad psihofizičke koristi.
Ja lično poštujem, znanje, istinu i realnost, kakvi god da su. Smatram da suočavanje sa strahovima jača svest i priprema čoveka na staloženu reakciju u iznenadnim, a nelagodnim situacijama.


Kakav je vas stav?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Najvise volim istinu. I trudim se da kad treba da slazem, da nekoga ne bih povredila, radije precutim.
Sebe ne lazem. Kad bih to i probala da uradim, bilo bi kratkog daha. Vrlo brzo bi se ispostavilo da nije tako pa bi me to pogodilo jos vise. Zato sam radije za istinu, pa ma kakva ona bila.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Ja takođe najviše volim istinu i cenim ljude koji su iskreni.E sad,koliko god mi prezirali laž,ponekad ta laž može biti životno spasonosna.Moj savet.Budite,čestiti,budite iskreni,u laži su kratke noge,ali onog momenta kada osetite da ste ugroženi slobodno lažite.U tom slučaju niko vas neće osuditi ni prezirati zbog toga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
63
Istina,ma kakva bila.Zatvaranje ociju donosi privremeno olaksanje,sto kasnije moze da se obije o glavu.
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Takođe volim istinu, ma kakva ona bila. Bolje mi je odmah da saznam nešto ili da kažem onako kako jeste, nego da zavaravam, obmanjujem i lažem i sebe i druge, a istina će uvek izaći na površinu...ovo je u odnosu sa drugima
A prema sebi sam uvek surovo iskrena
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
22
Više ne!
Godinama jesam,i živela u samoobmani,to je zaista bilo mučno doba,sad sam zaista iskrena prema sebi i to me sauzta počelo činiti srećnom!:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Istina nije apsolutna, narocito u medjuljudskim odnosima, nekad samo treba pogledati iz drugog ugla, a to nije samolaganje, to je prihvatanje neke ne bas drage stvarnosti.
Npr zmije: jesu li zaista toliko opasne?!?
"Svejedno, samo nek su daleko" -rekla bi vecina.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

E da, jos bolji primer:
Ti i ja se volimo, super nam je, uzivamo...
a ja sam imao aferu...
ako ti kazem...osavit ces me
oboje bi bili nesretni...
Bas nam je najvaznija istina????
ili sreca???
Ja sam da nam bude lepo, bez tog dela istine, jer je najveci deo istine da te volim i zelim i da nam je lepo...
kome onda treba taj manji ruzni deo...
ako ne umemo, mozemo ili ne zelimo da ga nosimo.
I u tom slucaju nikome ne moze biti olaksanje, bas nikome.

Zar nije primarno da voljenu osobu zastitimo od ruznog dela sebe, ma gde on bio, a delimo sve najlepse sto iz sebe mozemo izvuci...

Volim te do prvog razloga da te nevolim... Bljak, kako je to HLADNOOOOOOOO
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
kako kad , u zavisnosti od velicine stresa tj lazi. nakad je dobro sam sebe provesti mirno do luke , a kad se strasti tj glava ohladi e onda suocimo se sa situacijom kakva i jeste ....
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Često, zašto da Vas lažem! :)
U stvari, nije baš da lažem, već i u nečem lošem tražim zrno dobrog! Kao crno-beli tv-ja samo malo "dodam" boje... :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Pa kako kad,ali zadnjih godina bas retko,kako sam stariji,sve sam veci realista,sto mislim da nije mana.
 
Natrag
Top