Da li je ovo muški posao iz snova?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]Da li je ovo muški posao iz snova?
[/h]B92


Sin jednog italijanskog uzgajivača vina dobio je posao da proučava engleske ruralne pabove. Ignacio Kabreras dobio je donaciju od 7.000 funti kako bi zapravo sedeo u pabovima.


10243947944fa3d869ec18e178131239_640x480.jpg


U narednih 18 meseci dr Ignjacio Kabras će obići nekih 1.700 objekata u nekima od najzabačenijih krajeva Engleske

Međutim, ovaj student Jork univerziteta kaže da neće moći sve lično da ih poseti.

"Voleo bih da to mogu da izvedem ali je to ipak veliki posao. Ipak posetiću neke, još ne znam tačno koliko."

Britanska akademija je Ignjaciju dala 7.700 funti kao pomoć u izučavanju uloga seoskih kafana u ekonomskom i socijalnom životu zajednice.

Moramo da pomognemo ovim pabovima i pokušamo da ih sačuvamo, kaže Ignjacio (33).

Ovaj momak je prošle godine dobio englesko državljanstvo i iako njegova porodica poseduje vinograde u Sardiniji, on više voli pivo.

"Veliki sam pivopija i želim jednog dana da napravim svoje pivo, međutim do toga je dug put."

"Prvi put sam probao britansko pivo kada sam studirao u Italiji, i jako mi se svideo ukus. Roditelji podržavaju moju ljubav prema ovom napitku i govore kako je sve u redu ali samo dok pijem u umerenim količinama."

"Ovo istraživanje pabova je vrlo korisno jer na taj način mogu da probam neka nova piva u kojima do sad nisam imao prilike da uživam."

Pre dve godine Ignjacio je objavio istraživanje o ugroženosti seoskih pabova i kako bi njihov nestanak dobrineo "crnim rupama" u ekonomiji.

On sada planira da proširi svoj rad na ostatak Engleske i pronašao je 1.700 ruralnih pabova u parohijama sa populacijom ispod 3.000 stanovnika.

"Pabovi su važni za britansko društvo, naročito u seoskim predelima," kaže on.

"To nije samo posao to su mesta na kojima se ljudi okupljaju. Pabovi zaista doprinose opštem blagostanju stanovništva. Oni nude poslove kada je zaposlenje teško naći i pomažu lokalnim proizvođačima. Postojanje paba čak podiže i cenu kuće."

Lokalna vlast im može pomoći tako što će im dati neke olakšice, poput smanjenja poreza, veći broj rata...

"Naše istraživanje će pokazati koliko su zaista važni seoski pabovi."

 
Natrag
Top