Da li je moguce probiti winrar zaštitu???

Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Zanima me da li je moguce probiti winrar zastitu ? Citao sam na nekim forumima da je moguce brute force metodom ali samo ako password sadrzi 4 znaka i da je i to retkost.
Imam neke podatke spakovane u winraru i zakljucane sifrom od 30 znakova velikih i malih slova brojeva itd itd nasumicno odabranih , i posto sam non stop ovde na forumu reko ajd da pitam nista me ne kosta :D Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Teoriski je moguce,ali to bi potrajalo mozda i mesecima,ako ne i godinu,tako da je to prakticno nepotrebno i pokusati.Skoro sam pokusao tako nesto i posle 2 dana odustao,a nije ni polovina znakova,oko 14 je bilo.Sam proces zavisi i od konfiguracije,sto bolji komp brze ce traziti.pozzzz
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Ja nikad nista nisam razbio programima koje kuju u zvezde, sa mnogo kracim siframa... Tesko da to razbijes.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
To ima toliko kombinacija od 30 znakova,da ce svako ako i bude pokusao pre ostati bez kompa,a ostariti sigurno,a nece uspeti da je otvori.Samo ti pazi da ne zagubis tajpapir gde si zapisao sifru.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Moguće je, samo ti treba puno vremena i živaca - kako je već rečeno! Samo ja ti to ne bih preporučio jer će ispasti Sizifov posao. Svi programi koji se reklamiraju za probijanje šifri ako ih nisi registrirao otvaraju ti samo prvih 4-5 znakova. Ako ih platiš ići će i dalje samo je pitanje vremena kada će izvrtiti kombinaciju sa varijacijom i mogućnošću ponavljanja od 30 elemenata sa 256 promenjivih! Moj savet - Give up!

pozz!
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Ovo ti je prava kombinatorika, imas 30 slova, 10 cifara, a kombinacija ima 30 znakova kao sto kazes i to nasumicno, znaci postoji mogusnost ponavljanja, a da ne spominjem velika, mala slova...za ovo se koriste super kompjuteri, koje tesko da ti imas..kao sto rekose prethodni clanovi, mnogo, mnogo vremena, i zato pametan ti je potez da odustanes...pozz
 
Natrag
Top