Da li je moguce instalirati windows 7 pokrenutog windowsa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruka
88
Dakle Da li je moguce instalirati windows 7 sa vec pokrenutog windowsa ?? Skinuo sam sa ovog sajta windows 7 proffesional 32bit i zelim da ga instaliram drugu.Medjutim kad sam sebio instalirao,instalirao sam ga sa dvd kroz boot.Posto mi deluje komplikovano da ga napravim botabilnim ja se pitam da li je moguce da ga instaliram sa vec pokrenutog sistema ??? ovako:insalacija.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
jeste al nije pametno mislim bezveze, bolje da butas cd
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
72
Možeš da uradiš upgrade na win7. Skini sa microsoft sajta upgrade advisor. Probaj, ako je sve kompatiblno, moći ćeš, ako ne napravi boot vrlo jednostavno, ako imaš instaliran Nero, npr. kad si skinuo win 7, verovatno je prikazan kao iso fajl, probaj dvo-klik na fajl, ako ti je podešeno da image fajlove pokreće Nero odmah će ti otvoriti da ga reže. Ili skini image burn, besplatan je i jako jednostavan.:)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Dakle Da li je moguce instalirati windows 7 sa vec pokrenutog windowsa ?? Skinuo sam sa ovog sajta windows 7 proffesional 32bit i zelim da ga instaliram drugu.Medjutim kad sam sebio instalirao,instalirao sam ga sa dvd kroz boot.Posto mi deluje komplikovano da ga napravim botabilnim ja se pitam da li je moguce da ga instaliram sa vec pokrenutog sistema ??? ovako:Pogledajte prilog 22671
Ja sam to jednom uradio,ali onda ima nekih zezancija..sa windows.old(mislim da se tako zove),starim windowsom....znaci mozes ali nemoj.....bolje je preko bota....
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
vidim da ste zapeli da pomognete, uglavnom, da se ne spamuje i da se skrati prica, bolje preko butanja diska iz razloga sto ima vise opcija, moze se formatirati hdd (sto je pozeljno da se radi na reinstalaciji), i kao sto kolega applex kaze, ako se instalira preko diska direktnom metodom onda se ne brise vec instalirani windows vec ostaje kao windows.old (@applex zove se tako ;) ), a novi windows se instalira preko starog, onda imas 2, jedan ispravan i jedan neispravan, velika mogucnost da virusi ostanu i da stara konfiguracija od drajvera ostane pa se neki ne daju pravilno instalirati.

nadam se da sam vam svima pomogao, ako nekog jos nesto zanima moze slobodno pitati pa da zakljucamo temu :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruka
88
Sto se mene tice tema moze pod LOCK.

P.S. Ja sam tako instalirao i drajveri su ostali i sve normalno radi.Jos jedna stvar to sto se ticw windows.old to mi se pojavilo kada sam instalirao win7 64 a pre njega sam ima 32,tako da mislim da nije do toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top