Da li je Hrist Jehova

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
1.KORINĆANIMA 8,6
nama je JEDAN
BOG, OTAC, = JHVH -
OD koga je sve
, a mi za njega;
i
JEDAN
Gospodin, ISUS KRIST, = ČOVJEK -
PO kome je sve, i mi po njemu.

===========================
Bog Jedini je OTAC - a NE - SIN!
--------------------------------------------

Ovo je stih od apostola napisan
nakon Yehošuina uznesenja na Nebo.

Jasno rečeno – DVIJE OSOBE!
Jedna je Bog Otac JHVH Jedini,
Druga je Jahvin Sin - G Yehošua Pomazanik.

-------------------------------------------------
JHVH je Bog – SIN G Yehošu NIJE Bog.
TO je ONO što apostoli naučavaju

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Osnova za biti BOG je – biti STVORITELJ.
SIN G Yehošua niti je Bog niti je Stvoritelj
jer je i sam - stvorenje stvoreno.

Bog Jedini je OTAC - a NE - SIN!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Savle, Savle, zašto me progoniš?

On Savle nije....

Osnova za biti BOG je – biti STVORITELJ.
SIN G Yehošua niti je Bog niti je Stvoritelj
jer je i sam - stvorenje stvoreno.

Bog Jedini je OTAC - a NE - SIN!

Žao mi je, onaj koga nazivaš G Jehoshua, jeste YHWH u Telu, nije stvorenje, nego upravo Logos po kome je sve stvoreno. Bog.

A, ako već insistiraš na američkom neojudaizmu, bez kapi židovske krvi (jer kao i posednuti "bibliolatori" ponavljaš B-g umesto BOG, G umesto Gospodin (Adonai)) jesi li obrezan? Slaviš li mlađake? Sve sinovima Israela zapoveđene "praznike" i "blagdane"? Recituješ li Shema ujutru i uveče?

Svi vi "biblijski", svi vi produkti protestantke apostaze i ne znate šta ste. Odlučite se već jednom. Ili ste Kristovi, dakle Božiji, a to podrazumjeva pripadnost Njegovoj Crkvi, onoj koju nazivate "bludnicom", ili ste Židovi.

Budite jednom iskreni prema sebi i drugima, ne glumatajte više služeći "oca" Sadukeja i Fariseja, oca laži.

Ako već želite da budete Židovi, budite, nitko vas dirati neće, nitko vam ne brani, ali se Kršćanima zvati ne možete.

Problem je što ako se odlučite za Židovstvo, onda nema nasrtljivosti i "evangelizacije" na koju vas tera ego i sam satana, jer Židovstvo nije prozelitsko, a i sami Židovi, oni koji su to po krvi vam ne bi dali da glumatate i njima namećete svoju "evangelizaciju".

Ps. Yahoshua jeste YHWH u telu, Onaj koji Jeste, Adonai Elohim, Adonai Ekhad, Adonai Tzevaot, Adonai Shabath i ti i oni koji su ti glavu napunili "neo judaizatorstvom" tu apsolutno ništa ne možete promeniti.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
RIMLJANIMA 1,7

svima u Rimu, miljenicima Božjim, pozvanicima, svetima.

Milost vam i mir
od Boga, Oca = JHVH -
našega,
i

Gospodina Isusa Krista.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jasno rečeno:
========================
DVIJE OSOBE ! !
------------------------
1,
JEDNA JE BOG OTAC JHVH
2,
druga je SIN
od Boga Oca JHVH =

Gospodin Yehoshua
koji NIJE Bog

jer je BOG - SAMO JEDAN - OTAC - JHVH
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
ŠTO ME ZOVEŠ DOBRIM?

Da li je ovdje Isus negirao da je Bog???

Pazite sada ovo. Mladić Isusu prilazi i kaže mu "Učitelju dobri" Karadžić koristi riječ BLAGI.

Marko 10,17 I kad iziđe na put, pritrča neko, i kleknuvši na koljena pred njim pitaše ga: učitelju blagi! šta mi treba činiti da dobijem život vječni?

Isus odg. Marko 10,18 A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.

Svako ko je išao u osnovnu školu zna da se nikada pitanjem nešto ne negira.

Da je Isus negirao da je Bog rečenica bi glasila ovako "Nemoj me zvati dobrim kada znaš da je jedino Bog dobar".

Isus je njegovo pitanje iskoristio da bi iskušao mladićevu vjeru u njega. Isus nije negirao da je dobar nego je postavio pitanje momku "Što me zoveš dobrim?"

Dakle momak je trebao odg. "Zovem te dobrim jer je samo Bog dobar".

Ovo čak dokazuje da je Isus Bog. U 3. razredu osnovne škole se uče potvrdne i odrične rečenice. Ovdje nema nigdje ODRIČNE rečenice.

Isus nikada nije lagao. Ako je Isus negirao da je Bog, kako je onda rekao čak 3 puta u Ivan (Jovan) 10

KO JE TAJ DOBRI PASTIR???

ZAPAZITE DOBRI i to 3 puta.

Ivan 10,11 "Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce. 2X DOBAR

Ivan 10,14 Ja sam pastir dobri i poznajem svoje i mene poznaju moje, 1X DOBAR

Ko je pastir u SZ???

Izaija 40,11 Kao pastir pase stado svoje, u ruke uzima jaganjce, nosi ih u svome naručju i brižljivo njeguje dojilice.

Ko je DOBAR u SZ
Psalam 86,5 Jer ti si, Gospode, dobar i rado praštaš, pun si ljubavi prema svima koji te zazivaju.

Psalam 100,5 Jer dobar je Jahve, dovijeka je ljubav njegova, od koljena do koljena vjernost njegova.

Psalam 106,1 Aleluja! Hvalite Jahvu jer je dobar, jer je vječna ljubav njegova!

Da li nas je Isus lagao? Naravno da nije. Jer Isus je rekao da je dobar i to 3 puta u Ivan 10, kako to da onda negira u Marko 10,18. Isus nije negirao nego oni koji misle da Isus nije Bog se moraju hvatati za slamku ne bi li nekako dokazali da Isus nije Bog. Ali nije im uspjelo.

Ivan 10,11 i Ivan 10,14 a u SZ je jasno da je pastir Jahve i da je dobar.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, evo odgovora u vidu biblijskih dokaza da je Hrist Bog jednak Ocu, koji u kontekstu potvrđuju da svi atributi koji pripadaju Bogu - da su svojstveni i Ocu i Sinu.

- Bog Otac je Alfa i Omega - prvi i poslednji, to je takođe i Isus

- Bog je Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima - to je i Isus

- Bog Otac u starom zavetu kaže za sebe da su ga proboli i da će pogledati na njega koga probodoše i da će zaplakati za njim kada ga ugledaju.
Ovo je proročanstvo koje govori o Isusovom probadanju na krstu i njegovom dolasku kada će ga ugledati koji su ga proboli i zaplakaće za njim.

- Bog Otac u starom zavetu kaže za sebe da je on pastir, da hoga po talasima morskim, da je on stena večna, da će vojevati maćem protiv neprijatelja, da će on doći u Jerusalimski hram i da ljudi neće podneti njegov dolazak..itd.
Sve ovo se ispunilo u Hristovom životu i ovo su proročanstva vezana za njega.

- Na početku biblije vidimo Boga koji se otkriva u više ličnosti koje međusobno diskutuju u činu stvaranja čoveka po njihovom liku - liku više ličnosti a ne jedne.
Tu se Bog otkriva kao Elohim, izraz koji označava množinu.

Dakle, po principu biblijskog proučavanja u kontekstu - biblija govori da je Isus starozavetni Bog JHWH ili Jahve, odnosno jedna od Božanskih ličnosti koje su u starom zavetu delovale kao jedan Bog Jhwh Ili Elohim.

OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
-------------------------------------
- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
-----------------------------------
- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-----------------------------------
- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
------------------------------------
- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
-------------------------------------
- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
--------------------------------------
- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
---------------------------------------
- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
---------------------------------------
- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
---------------------------------------
- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------
- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------
- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
-----------------------------------------
- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-----------------------------------------
- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-----------------------------------------
- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
-----------------------------------------
- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
-----------------------------------------
- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14
-----------------------------------------
- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
-----------------------------------------
- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
-----------------------------------------

Pomenuo bih jos tekst iz 1 knjige Mojsijeve 1. 26 27 gde Bog kaze obracajuci se dvema ostalim licnostima Bozanskog trojstva `DA NACINIMO COVJEKA PO SVOJEMU OBLICJU, KAO STO SMO MI, KOJI CE BITI GOSPODAR OD RIBA MORSKIH, I OD PTICA NEBESKIH...
U ovom tekstu za rec Bog koristi se izraz ELOHIM.
Imenica Elohim oznacava mnozinu i aludira na vise osoba.
Kada Bog ovde kaze `DA NACINIMO, on se ovde ne obraca Andjelima, vec dvema licnostima sebi ravnim koji cine trojedinog Boga, jer tekst kaze da nacinimo po svome oblicju, koliko likom, toliko i sa moci razuma, slobodne volje, i vladanja.
Ovo je vezano i za tekst iz 1 knjige Mojsijeve 11. 6 - 8 u vezi gradjenja Vavilonske kule, gde Gospod kaze `HAJDE DA SIDJEMO DA IM POMETEMO JEZIKE... a iz konteksta celog teksta 11 poglavlja moze se videti da je upravo Bog sisao da vidi ljude kako grade kulu, a ne Andjeli, sto se moze zakljuciti da se on ovde obraca ostalim dvema licnostima Bozanskog trojstva.
Zakljucak je dakle taj, da su tri licnosti u starom zavetu delovale kao jedno, odnosno jedan Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Naravno da Hrist nije Jehova.
Hrist je Mesija,a dal znate sta znaci Hrist,ili Mesija???
Ako ne znate guglajte ili pronadjite u recniku.
Nadalje Isus nikako nije Jehova
1.Alfa i omega pocetak i svrsetak ima moja tema koja dokazuje da se razlikuju ,najkrace receno imate zbrku u glavi jer ste izbacili Jehovu .
2. Isus je uvek nizi od svoga Boga i Oca Jehove
3.Isus je Bozji prvosvestenik i tu nam govore i Biblija i logika da svestenici sluze Bogu ,a ne sami sebi.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je Jahve zajedno sa Ocem i Svetim Duhom u nebeskoj realnosti.

Sve drugo sto se odnosi na Hrista - je USLOVNO, i dato je njemu u svojstvu ostvarenja plana spasenja.
Tako je Isus nazvan "MESIJA - pomazanik, SIN BOZJI, SIN COVECIJI, COVEK, JAGNJE BOZJE, SPASITELJ, POSREDNIK ILI PRVOSVESTENIK... i ti svi nazivi koji se odnose na Hrista prikazuju njegove uloge u planu spasenja.

U nebeskoj realnosti Isus je vecni Bog koji nema ni pocetka ni kraja.
 
Natrag
Top