Da li je do rama ili?

Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Nekad mi se desi da kad palim kompjuter, ono cim stisnem dugme ima memory testing, i tu stane, kada ga restartujem pali se normalno i radi, nemam problema nikakvih, samo mi se to ponekad desi da zabode na memory test. Sta to moze biti?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Mozda bi mogao da povadis Ramove,koliko ih imas i usisas Skotove od prasine,ako se opet ponovi,onda je moguce da je neki stap na izdisaju.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Imam ram 1gb, a sad razmisljam da uzmem jos jedan od 1gb, imam samo 2 slota. Probacu
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Uzmi ako mozes odma od 2GB jer nijeneka razlika u ceni,a taj od jedan mozda mozes da dodas jerneki kompovi podrzavaju razlicite velicine Ram-ova,ako ne neka ga u rezervi.I obavezno usisaj slotove kada ih menjasmnema veze sto su radili,a pinove na Ramovima najbolje izbrisi gumicom za brisanje olovke,nemoj nikako prstima.
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Nekad mi pise i intel p31 bios, i tu zabode, ali to retko kada, to pise pre memory testing, restartujem i pali se normalno
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2011
Poruka
87
Kad resetujes ne pravi memory test, sto znaci da ti nesto nije u redu sa ramom.
Uradi test system preko BIOS-a i vidi sta ce se desiti.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.763
Ja mislim da ti je ploca na izdisaju takvi simtomi na to mi ukazuje. Nemoj da te zacudi kad ti u sred rada zabode racunar
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Neki put se desi da se tako ponasa kada podesavanja u biosu nisu podesena kako treba ili kod loseg overclock. Probaj da ucitas default podesavanja ili da resetujes cmos.
 
Natrag
Top