Da li je ateizam religija?

Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Da li je ateizam religija?I šta je to po čemu je on sličan religiji?Uopšte, koje su to odrednice koje neko gledište svrstavaju u religiju?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
MOJE MISLjENjE JE da su ateisti ljudi koji:
1)se plase Strasnog Suda, pa im je lakse da tese sebe kako Bog ne postoji nego da ucine neku promenu na sebi ka boljem,
2)desilo im se nesto lose u zivotu, pa se pitaju zasto tad nije bilo Boga da im pomogne, a nisu se zapitali zasto im se to desilo i kakav su odnos pre toga imali prema Njemu...
3)ljudi koji samo sede, ne rade nista, postavljaju neka glupa pitanja kako bi nekog uvukli u svadju da im nebi bilo dosadno, a posto su najskatljivija pitanja o veri najcesce njih postavljaju, pa samim tim da bi bili "zanimljivi" moraju biti ateisti, jer njihova pitanja u suprotnom nebi imala smisla.
Iz ovoga zakljucujem da oni znaju da Bog zaista postoji, ali i da ateizam nije Vera, jer samo je jedna istinska Vera na svetu, a to je Pravoslavlje.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da li je ateizam religija?I šta je to po čemu je on sličan religiji?Uopšte, koje su to odrednice koje neko gledište svrstavaju u religiju?

Ateizam nije nikakva vjera niti religija. Ateizam je samo takvo poimanje svijeta u kome su sve pojave, pa i sam život, nastale i nastaju kao poslededice prirodnih procesa.
Odrednice koje važe za religiju su, prije svega, njena institucijalizacija i dogmatizacija, to jest, propisivanje dogmi i pravila po koima se imaju ponašati njeni pripadnici.

A ovo što je simi napisao/la o ateistima su same nebuloze koje ne zavređuju ni komentar.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.12.2009
Poruka
13
Da li je ateizam religija?I šta je to po čemu je on sličan religiji?Uopšte, koje su to odrednice koje neko gledište svrstavaju u religiju?

Joj kakvo to pitanje postavljas kad i sama znas odgovor. Onaj ko se izjasnjava kao Ateista mora da postuje odredjena nacela,a to je odbacivanje postojanja Gospoda ili bilo koje vise sile koja sve uredjuje,ako on prihvata da postoji neka visa sila on opet nije Ateista,jer veruje u nesto. Ateizam nije religija,to je ubedjenje koje po svaku cenu odbacuje postojanje Gospoda.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Evo po knjizi

Ateizam = od grčkog atheos - bez boga, poricanje postojanja boga ili bogova.

Religija = učenje koje se tiče najvišeg bića (božanstva, boga); vera, veroispovest.

Eto, raskrstismo u dva reda. Ateizam nema veze sa religijom.

Nego da mi prekrstimo naslov teme nešto u stilu
postoje li ikakvi argumenti na kojima se zasniva religija ili je sve to, kao što reče jedan od vernika: "Pravoslavni hrišćani ne znaju, već VJERUJU da Bog postoji". U je... pa ima i onih koji vjeruju da postoje NLO, big deal.

Da li se sa ovom verujućom konstatacijom svi vernici ovde slažu ili je to tek individualni ispad neukog Mihaila?
I Simi neka se uzdrži malo od kuckanja, ima valjda neko među vernicima kompetentniji da odgovori. Vidi se da je Simi vernik-početnik, pa će opet nešto zabrljati.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
hahahahahah... A sta sam ja to zabrljao? Jel hoces da kazes da ja ne smem da komentarisem?

Ti cesto znas da kazes gde je dokaz da Bog postoji, a ja bih tebe sad pitao da mi das 1 dokaz da ne postoji!
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Evo po knjizi

Ateizam = od grčkog atheos - bez boga, poricanje postojanja boga ili bogova.

Religija = učenje koje se tiče najvišeg bića (božanstva, boga); vera, veroispovest.

Eto, raskrstismo u dva reda. Ateizam nema veze sa religijom.

Nego da mi prekrstimo naslov teme nešto u stilu
postoje li ikakvi argumenti na kojima se zasniva religija ili je sve to, kao što reče jedan od vernika: "Pravoslavni hrišćani ne znaju, već VJERUJU da Bog postoji". U je... pa ima i onih koji vjeruju da postoje NLO, big deal.

Da li se sa ovom verujućom konstatacijom svi vernici ovde slažu ili je to tek individualni ispad neukog Mihaila?
I Simi neka se uzdrži malo od kuckanja, ima valjda neko među vernicima kompetentniji da odgovori. Vidi se da je Simi vernik-početnik, pa će opet nešto zabrljati.


Ja sam tebi rekao Milankovicu da ce te Gospod trpiti do jednog momenta i hule tvoje na Duha Svetoga!Iskreno posle svih tvojih komentara nebih volio da sam u tvojo kozi!Tvoje stanje duse je zaista strasno da Bog dragi sacuva!Samo da znas da Gospod sada vraca onome koji je skrivio a ne vise na pokoljenjima!Osjecam da neces dobro zavrsiti!
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
hahahahahah... A sta sam ja to zabrljao? Jel hoces da kazes da ja ne smem da komentarisem?

Ti cesto znas da kazes gde je dokaz da Bog postoji, a ja bih tebe sad pitao da mi das 1 dokaz da ne postoji!

Evo ga, znao sam. On se prvi javlja. I naravno brlja.:blum3:

Šta da ti dokažem da ne postoji?
Ti sad ko Bramerc.
Mi kažemo, nije Zverko u Srbiji.
A on: Eee, dokažite?
Je*iga.

Ajde skoncentriši se. Već ako hoćeš nešto da čukaš, sastavi to malo ozbiljnije. Šljafuješ bre mnogo... upropastićeš nam temu...

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ja sam tebi rekao Milankovicu da ce te Gospod trpiti do jednog momenta i hule tvoje na Duha Svetoga!Iskreno posle svih tvojih komentara nebih volio da sam u tvojo kozi!Tvoje stanje duse je zaista strasno da Bog dragi sacuva!Samo da znas da Gospod sada vraca onome koji je skrivio a ne vise na pokoljenjima!Osjecam da neces dobro zavrsiti!

Alo šestar, pa reko si da smo svi grešni, to znači i TI.
A ti bi sad kad si i ti došao na red da se rodiš, e sad puj pike ne važi, sad samo individualna odgovornost. E nema bato, zabrljo je taj vaš Adam do jaja, pa ćeš i ti malo da ispaštatš, a ne uvek mi ateisti da izvlačimo deblji kraj. Pa dokle više. Spaljivali ste nas na lomačama, tamanili gde ste stigli i sad još i da okajavam vaše brljotine. Pa neću više da ćutim! Došla je valjda demokratija i za nas.

I sad dođeš na ateističku temu da pretiš. Pa jel to ima smisla?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Evo ga, znao sam. On se prvi javlja. I naravno brlja.:blum3:

Šta da ti dokažem da ne postoji?
Ti sad ko Bramerc.
Mi kažemo, nije Zverko u Srbiji.
A on: Eee, dokažite?
Je*iga.

Ajde skoncentriši se. Već ako hoćeš nešto da čukaš, sastavi to malo ozbiljnije. Šljafuješ bre mnogo... upropastićeš nam temu...

A ko ti je Zverko?

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo ga, znao sam. On se prvi javlja. I naravno brlja.:blum3:

Šta da ti dokažem da ne postoji?
Ti sad ko Bramerc.
Mi kažemo, nije Zverko u Srbiji.
A on: Eee, dokažite?
Je*iga.

Ajde skoncentriši se. Već ako hoćeš nešto da čukaš, sastavi to malo ozbiljnije. Šljafuješ bre mnogo... upropastićeš nam temu...

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Alo šestar, pa reko si da smo svi grešni, to znači i TI.
A ti bi sad kad si i ti došao na red da se rodiš, e sad puj pike ne važi, sad samo individualna odgovornost. E nema bato, zabrljo je taj vaš Adam do jaja, pa ćeš i ti malo da ispaštatš, a ne uvek mi ateisti da izvlačimo deblji kraj. Pa dokle više. Spaljivali ste nas na lomačama, tamanili gde ste stigli i sad još i da okajavam vaše brljotine. Pa neću više da ćutim! Došla je valjda demokratija i za nas.

I sad dođeš na ateističku temu da pretiš. Pa jel to ima smisla?
Ja nisam sestar nego Sector bezumnice!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top