Да ли је могуће наћи добру жену која ће Вас волети цео живот или учите се на туђим грешкама!

Učlanjen(a)
14.04.2024
Poruka
6
Ја лично сматрам да паметан мушкарац треба да учи на туђим грешкама.

Само будале морају да пате, паметни људи уче на њиховом искуству.

То значи да треба да погледате статистику: број развода, број абортуса, број мушкараца који плаћају алиментацију.

На Јутјубу има много срцепарајућих прича о неочекивано промењеном понашању жене и каснијем разводу, одвођењу деце и подели имовине.

То jecт, не тражите добру жену, тражите статистику...

Чак и ако нађете жену са добрим понашањем, ово понашање се може променити у било ком тренутку.

Статистика развода је нечији туђе грешки. Мислите ли да је боље учити на туђим грешкама или направити своје?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.587
За добар брак потребно је много тога. Под један, размислите добро са ким ступате у брак, колико добро познајете девојку, дечка. Да ли ступате у брак са илузијом о тој особи, сликом коју сте сами себи створили у глави, или са особом коју стварно познајете.
Забављање и заједнички живот су тако различити!
По ступању у брак, ако вам је стало до њега, морате бити компромисна особа. Без компромиса нема доброг брака. Никада не решавати проблем тражењем кривице у партнеру!
Будите искрени према себи и анализирате шта ви пружате а шта тражите.
Не можете тражити добру жену или доброг мужа јер се та "категорија" формира браком.
Брак започиње везом, забављање, где вам на првом кораку главну улогу игра физички изглед. И све док се забављање, нисте у стању да видите стварну особу него оно што вам одговара. Ако вам нешто и засмета, рећи ће те, видимо се сутра.
У браку тога нема, живите заједно и, од малог проблема може настати велики. Окривити другу страну за проблем није коректно јер сте то могли видети и пре брака да сте хтели. Но и то није страшно ако сте решени да решавате проблем.
Значи, жена ће вам бити добра онолико колико сте ви добро према њој.
Наравно, постоје и жене и мушкарци егоисти али, рекох, постарајте се пре брака више гледати њене људске квалитете од физичких облина.
Рецимо, ја би у старту избегавао силиконске девојке. Кад видим напумпане усне и ненормалне нокте, крај. Ни једна нормална особа нема потребе да привлачи пажњу на тај начин. То је у принципу само маркетинг за лош производ а показује и егоизам.
Зато, добро размислите пре него се одлучите за брак.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.347
Ја лично сматрам да паметан мушкарац треба да учи на туђим грешкама.

Само будале морају да пате, паметни људи уче на њиховом искуству.

То значи да треба да погледате статистику: број развода, број абортуса, број мушкараца који плаћају алиментацију.

На Јутјубу има много срцепарајућих прича о неочекивано промењеном понашању жене и каснијем разводу, одвођењу деце и подели имовине.

То jecт, не тражите добру жену, тражите статистику...

Чак и ако нађете жену са добрим понашањем, ово понашање се може променити у било ком тренутку.

Статистика развода је нечији туђе грешки. Мислите ли да је боље учити на туђим грешкама или направити своје?
Moguce je.nasao sam zenu s kojom sam 40 godina zajedno.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
411
Moguce je, ali ne na splavovima.
Kao sto one nece naci dobre momke u kladionicama.
 
Učlanjen(a)
14.04.2024
Poruka
6
Imam srece.U moje vreme nije bilo splavova i kladionica.

Да, Ваша генерација је веома себична и не размишља о следећим генерацијама... Који сада живе у токсичном окружењу дегенерика свих врста и типова...

 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.347
Да, Ваша генерација је веома себична и не размишља о следећим генерацијама... Који сада живе у токсичном окружењу дегенерика свих врста и типова...

Zasto mislis da ne mislim.Pa i ja imam svoju decu i unuke,sta mislis ko misli o njima.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
411
Да, Ваша генерација је веома себична и не размишља о следећим генерацијама... Који сада живе у токсичном окружењу дегенерика свих врста и типова...

Da, nasa generacija je zivela u doba SFRJ, kada su se cenile prave vrednosti uglavnom. Kada su sva cetiri stuba ozbiljne drzave radila svoj posao dat Ustavom.
Ne znam koja si generacija, ali ako si generacija tik-toka, FB i ostalih naprednih tehnologija 21.veka, generacija kladionica i pune demokratije u kojoj dete od 5 godina moze da bira sta ce da bude i kako ce se izrazavati po pitanju rodne ravnopravnosti, neka vam je Bog u pomoci.
Svo obrazovanje se nosi iz kuce, skola je da te dalje usmeri..
Uvek je lakse biti baja u coporu i zvrljati fasade, kada bi poceli da dobijate pozive za samo redovni rok, pozivali bi ste se na prigovor savesti.Dok, ne daj Boze, ne bi dosao neko s puskom i pokucao na vrata.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.347
Da, nasa generacija je zivela u doba SFRJ, kada su se cenile prave vrednosti uglavnom. Kada su sva cetiri stuba ozbiljne drzave radila svoj posao dat Ustavom.
Ne znam koja si generacija, ali ako si generacija tik-toka, FB i ostalih naprednih tehnologija 21.veka, generacija kladionica i pune demokratije u kojoj dete od 5 godina moze da bira sta ce da bude i kako ce se izrazavati po pitanju rodne ravnopravnosti, neka vam je Bog u pomoci.
Svo obrazovanje se nosi iz kuce, skola je da te dalje usmeri..
Uvek je lakse biti baja u coporu i zvrljati fasade, kada bi poceli da dobijate pozive za samo redovni rok, pozivali bi ste se na prigovor savesti.Dok, ne daj Boze, ne bi dosao neko s puskom i pokucao na vrata.
Pocetak '60-ih,ako to tvoje u Nick-u znaci godiste,ja godinu mladji.
 
Natrag
Top