da li dvd player moze otvarati word doc?

Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
8
Potrebno mi je da word dokument( tekst i slika prelazak sa strane na stranu itd) otvorim na dvd playeru da li je to uopste moguce i u koji bi format trebala da konvertujem dokument?
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
koliko ja znam, takva mogucnost nepostoji...pogledaj na netu, mozda naletis na neko resenje...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
u sliku, koliko znam dvd player cita slike jpeg formata. doc je format teksta i player ga nemoze citati.
 
Član
Učlanjen(a)
23.06.2009
Poruka
21
Potrebno mi je da word dokument( tekst i slika prelazak sa strane na stranu itd) otvorim na dvd playeru da li je to uopste moguce i u koji bi format trebala da konvertujem dokument?

Ukoliko sam dobro zaključio, tebi treba da napraviš SlideShow i da ti se slike sa tekstom same mjenjaju tj. da se to što napraviš samo lista (list po list).

Ako ti je to potrebno, to se radi pomoću Microsoft Office PowerPoint-a te nakon što napraviš sve i sklopiš, možeš to da gledaš pomoću nekog player-a.

smile3
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
pa to je kada napravis prezentaciju, a to je i moj savet da ucini, ali njoj treba da neke, verovatno vec postojece dokumente pusti kao prezentaciju...
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
8
To jeste vid prezentacije jer to hocu da pokazem nekome ko nema komp ( malo teksta i slike koje idu kao objasnjenje uradjeno u obicnom word dokumentu) ali ima dvd plejer. Da li to znaci da ako to sklopim pomocu Microsoft Office PowerPoint-a da ce moci da ga cita plejer ili da cu moci da ga konvertujem u format koji cita plejer.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Postoji jedno šuntavo,ali ostvarivo rešenje problema.Ako tekst imaš u .doc formatu,otvori ga,pa uslikaj čitav ekran (,ili komad po komad,ako je tekst veći) nekim programom za grebovanje ekrana (screenshot) i sačuvaj snimke uredno numerisane (jpg,bmp).Onda već imaš materijal koji treba povezati,narezati na neki optički medijum i ubaciti u dvd-plejer.
Posao možeš odraditi čak i nekim programom za pravljenje video tutorijala (pravićeš video-zapis onoga što ti se dešava na ekranu,a to je - listanje dokumenata),pa i Beepa Fraps-om - on može grebovati snimke,ili praviti video_Opciju korišćenja programa za video-tutorijale više preporučujem,jer obično ima i zvučni zapis + "marker" kojim ističeš željeni tekst (može pomoći i Camtasia Studio).
Sad´se setih - znam da je postojao i program koji je klasičnu Power Point prezentaciju pretvarao u klasičan DVD-format i upravo je bio namenjen ljudima koji moraju nešto prezentovati,a da im računar nije pri ruci.Nađoh link,pa se snađi :
HTML:
http://www.ppt-to-dvd.com/
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.03.2010
Poruka
8
Probala sam navedeni program koji je trajal a kad god pokusam da ga prebacim u video zapocne proces i prekine i izbaci gresku.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
verovatno zbog toga sto je trajal verzija...kada budem imao vremena, potrzicu ti neki program koji radi...
 
Natrag
Top