Da li Diplomirani inzenjer tehnologije moze da predaje hemiju??????

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
11
Pozdrav,
Zanima me da li postoji mogucnost da neko nakon zavrsenog Tehnoloskog fakulteta ( biotehnolosko-prehrambeni) moze da predaje Hemiju u osnovnoj ili srednjoj skoli??? Ako da, da li treba da polaze neke dodatne predmete npr psihologija,pedagogija...???
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Ako ti je veza dovoljno jaka, ne trebaš uopće fakultet. I predaješ što odabereš.;)
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Pozdrav,
Zanima me da li postoji mogucnost da neko nakon zavrsenog Tehnoloskog fakulteta ( biotehnolosko-prehrambeni) moze da predaje Hemiju u osnovnoj ili srednjoj skoli??? Ako da, da li treba da polaze neke dodatne predmete npr psihologija,pedagogija...???

Naravno da može. I diplomirani farmaceut može, kao i oni koji su završili Pedagošku akademiju smjer hemija ili PMF smjer hemija. Samo je pitanje koliko je takvih profila zainteresovani da predaje u školi jer se radi o stručnjacima sa deficitarnim zvanjima, kao i matematičari, fizičari i sl. Iz tog razloga škole gledaju kroz prste i ako nemaju položene ispite iz pedagoške grupe. Inače bi ostale bez predavača.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Pozdrav,
Zanima me da li postoji mogucnost da neko nakon zavrsenog Tehnoloskog fakulteta ( biotehnolosko-prehrambeni) moze da predaje Hemiju u osnovnoj ili srednjoj skoli??? Ako da, da li treba da polaze neke dodatne predmete npr psihologija,pedagogija...???

Moja profesorka hemije u srednjoj je završila Tehnološki Fakultet. Znači, definitivno znam da može (Ako se u Državi nije šta promenilo u međuvremenu :dntknw:).
 
Natrag
Top