Da li bi donirali vaše organe?

Da li bi donirali vaše organe?


  • Total voters
    50
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Mislim da je zavestanje organa pametna ideja i lepa stvar da se nekome kome je pomoc potrebna pomogne.
Rado bih dala svoje organe i na taj nacin pomogla nekome da mu se spasi zivot.
Kod nas jos uvek vladaju predrasude o tome ali valjda ce se i to promeniti za par godina.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
447
Kad umrem ti mi organi nista nece trebati sigurno... Bar neka neciji zivot bude spasen...
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Uvek.
Moram podsetit kolege i kolegice da su sanse da ce nama zatrebat donor, nekada u zivotu , neuporedivovece , nego da mi budemo donatori nekom sa ili bez knjizice.
Razlog je jako prost:
Organi se mogu korisno upotrebit samo odredjen broj sati posle smrti, znaci samo u slucaju zadesne smrti i to jako brzo. Svaka prirodna smrt, nema veze sa donatorstvom.
Statistika kaze, mnogo je vise povredjenih u recimo saobracajkama ili incidentnim slucajevima nego onih koji poginu. Zakljucak: potencijalno je mnogo veci broj onih kojima moze zatrebat koje parce tkiva, od onih koji bi ga , potencijalno mogli dat.
Zato glasam: Da
Mislim da je procedura pojasnjenja negde na forumu kako se postaje registrovani donor organa, ali da podsetim, ukratko:
Prijavljivanje ide preko VMA, neznam da li su dosada uradili centar pri KC RS, oni vas pozivaju na preglede i nakon nekog vremena dobijate knjizicu Donator, i ulazite u banku, bazu podataka donatora. To je sve.
 
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
13
Ja ne bih da budem donor jer se plašim kad bih bio na operaciji da bi se možda lekari odlučili da me pošalju na onaj svet zbog nekog bogataša. Inače nemam ništa protiv doniranja.
 
Natrag
Top