Da čika Zoran bonu

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Da čika Zoran bonu


Dragana Šerifović (30) iz Vranja tvrdi da joj je šef lokalne Romske kancelarije Zoran Antić predložio da njenu molbu "reše posle radnog vremena".

1303.jpg



Romkinja Dragana Šerifović (30) iz Vranja obratila se za pomoć šefu Romske kancelarije pri Skupštini opštine Vranje Zoranu Antiću, koji joj je, kako tvrdi, predložio da "problem reše posle radnog vremena". Dragana je samohrana majka koja sa sinovima Slavišom (16) i Šerifom (13) živi u memljivoj betonskoj garaži u romskom naselju u Gornjoj čaršiji, jer joj je kuća izgorela u požaru 16. januara prošle godine.

Više puta se za pomoć obraćala lokalnoj vlasti, koja nije ništa učinila da se ovoj porodici obezbede normalni uslovi za život. Dragana je posebno ogorčena na Romsku kancelariju i njenog predsednika Zorana Antića, koji je jedan od lokalnih funkcionera Socijalističke partije Srbije.


- Bila sam više puta u kancelariji i molila za pomoć. Obraćala sam se sekretarici Alteni Asanović, a ona mi je savetovala da nađem nekog ko će finansirati popravku kuće. Kad sam videla da to ničemu ne vodi, obratila sam se lično Zoranu Antiću - kaže Dragana.


Ona ističe da joj je Antić stalno govorio da će joj pomoći, u šta je ona iskreno verovala.- Sedela bih u kancelariji, a on bi okrenuo telefon, razgovarao sa nekim i rekao: "Idi kući i čekaj, doći će ljudi u 11 sati." Otišla bih i čekala ceo dan, ali se niko nije pojavljivao. Živeli smo u nemogućim uslovima, bila sam van sebe. Bojala sam se za decu, mali Šerif je četiri puta operisan i izvađen mu je bubreg.


Da nije bilo komšija koji su zapušili rupe na garaži i doneli krevete, jorgane i jastuke, ubila bih i sebe i decu. Vlast neće da nam pomogne, a nigde ne radim jer sam bila pevačica u orkestru mog supruga Rajka, koji je umro pre sedam godina. Od tada ne pevam - objašnjava Dragana.

Požar u kome je izgorela kuća desio se dok su bili kod rođaka u Nišu. Kuća je za tren nestala u plamenu. Pretpostavlja se da su uzrok požara bile dotrajale instalacije.Dragana sa decom živi od dečjeg dodatka i porodične penzije koja iznosi 4.000 dinara.- Želim da mi ova vlast i Zoran Antić odgovore da li smo i mi ljudi. I opet pitam, na šta je mislio kada je predložio da se nađemo posle radnog vremena - ističe Dragana.


Antić: Vidimo se na sudu!

Šef Romske kancelarije Zoran Antić kaže da su tvrdnje Dragane Šerifović "proizvod predizborne kampanje protiv SPS-a i njega kao ugledne ličnosti"


- Sve što ona iznosi na moj račun raspravićemo na sudu, preko advokata kog sam angažovao. Sa Draganom sam se sastajao u kancelariji, dobijala je pomoć od 15.000 do 20.000 dinara, a to je jedino što mi možemo da uradimo. Kuću da izgradimo ne možemo, jer kancelarija nema para i to nije u njenoj nadležnosti. Ako sam i rekao da problem možemo da rešimo posle radnog vremena, to je bilo iz najboljih namera, jer sam hteo da nađem nekog ko bi sponzorisao nabavku građevinskog materijala. Niko neće moći da diskredituje moju ličnost - kategoričan je Antić.


Izvor: Press/Dušan Đorđević
 
Natrag
Top