Da antivirusni program ne briše fajl

Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
12
Želeo bih da mi neko objasni da li i na koji način mogu da zaštitim neki fajl da ga antivirusni program ne bi skenirao i brisao. Konkretno krek za Autocad mi briše AVG a želeo bih da stavim na fleš i na bilo kom računaru kad ga prebacim da budem siguran da neće da briše krek jer i nije virus, a da ne moram da isključujem štit na antivirusnom programu.
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Možeš da probaš da prvo upakuješ krek dok ga prenosiš u .rar format tako ga antivirus neće skeniratu. Drugo isključiš privremeno real-time shield i krakuješ bez problema.
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Većina antivirusa ima opciju add to exclusion, ili-ti da napravi izuzetak kod skeniranja nekih fajlova, probaj u podešavanjima AVG-a da pronađeš takvu ili sličnu opciju pa taj krek da ubaciš.
A može i opcija kao što je rekao tntboy, da krek upakuješ u rar format i da ga ne extraktuješ kada ti zatreba, već desni klik open i pokreneš ga direktno iz rar-formata.
 
Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
12
To sa winrarom sam probao i ranije i to sa šifrom i nije uspelo. Probao sam što kažeš u podešavanjima pa u AVG resident shield uključim ask me before removing threats tako da me pita pre nego što briše, pa ne moram stalno da isključujem antivirusni štit.
 
Natrag
Top