Član
Učlanjen(a)
20.05.2009
Poruka
56
Jel ima ovde neko da se bavi crtanjem(olovkama,crno belo)?
sa223.jpg

Jel zna neko kako se ovo zove? Pokusavam da ih nadjem vec neko vreme ali bezuspesno....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
To ti je nešto poput presovanog ugljena, radio sam sa tim najtanjim štapićima, ume da bude fino ako se koristi za neke efekte svetla. Ako je to ono što ja mislim da jeste, trebalo bi da ima toga u prodavnicama slikarskog materijala. Štapiće proizvodi Koh-i-noor, ima ih 6 u kutiji, al' ne mogu da nađem kutiju da ti napišem šta tačno da tražiš. Pošto vidim da si iz Pazove, ako te put nanese u Novi Sad, toga bi trebalo da ima u Oxi. To je u starom centru, kod Almaške crkve, u ulici Milana Rakića 7. Viđao sam ih i u jednoj velikoj prodavnici školske opreme na Beogradskom keju. Ne mogu tačno da se setim u kojoj sam ih prodavnici kupovao, ali u jednoj od te dve jesam. Uglavnom, ako se zatekneš u takvoj nekakvoj prodavnici ili u nekoj velikoj radnji školske opreme, traži bele presovane štapiće, to su ti najtanji sa slike.
Pakovanje je isto kao i kod običnih Kohinorovih presovanih ugljenih štapića. Jedino se nadam da ih ima još uvek na tržištu, jer se dešava da se neki proizvodi prestanu uvoziti, pa čak i proizvoditi, a ja sam sa tim belim štapićima baš davno radio, ne sećam se ni kada sam ih zadnji put video da se prodaju negde.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
11
Odgovorio sam ti i na onom forumu!
To se zove tortilion ili tortiljon(eng. tortillion). Presovani papir. Sluzi za razmazivanje grafita, osvetljavanje i slicne efekte. Mozes da nadjes u svakoj opremljenijoj knjizari. Mozes da narucis iz specijalizovane prodavnice slikarskog pribora. Oxa-Novi Sad. Googlaj i naci ces njihov sajt.
 
Natrag
Top