Crno - beli filmovi

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Jel volite da gledate crno bele filmove? Koji su vam omiljeni? Imate li omiljenog glumca iz crno belog sveta?:)

Lično volim Čarli čaplina Hičkokove filmove,a što se glumaca tiče Hemfri Bogart,Bet Dejvis, Greta Garbo, Spenser Trejsi....
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Obožavam crno-bele filmove i mislim da je ono naknadno farbanje - svetogrđe.
Obožavam ceo ciklus Bet Dejvis, naravno Čaplin je ipak neprevaziđen, ali volim i Hičkoka, i Džejmsa Kegnija.
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
51
Obožavam crno-bele filmove. Baš se u zadnje vreme trudim da nabavljam noar filmove i neke koji su im slični. Neki od meni omiljenih filmova nisu u boji - Casablanca, Third Man, Citizen Kane, The Big Sleep, Andrej Rubljov, Rashomon od Kurosave, Seventh Seal od Bergmana, The Treasure of Sierra Madre, a omiljeni glumac mi je Humhrey Bogart. Volim i glumice tog vremena - Ingrid, Avu, Gretu. Čaplina cenim kao jednog od najvećih, ako ne i najvećeg genija filma.
Strašno volim kad se kombinuju crno-bela i tehnika u boji, ali ne fore radi, već da bi se izrazila ekspresija i ideja, misao filma. Takav je Stalker od Tarkovskog, a vrhunac ovog pristupa je, po meni, Nebo nad Berlinom od Vendersa, što je ujedno i moj omiljeni film. Čisto remek-delo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Pedesete su za mene najbolje godine u istoriji filma. Od Hičkoka sam gledao skoro sve i to po više puta. Omiljeni glumac je Hemfri Bogart. Od njega sam davno nabavio najpoznatije naslove, oko 25 svi sa prevodom. Od ostalih Bart Lankaster, Greta Garbo...ima ih sigurno još dosta ali ovi su mi prvi pali na pamet :)
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
297
obozavam ih ali nemam vremena da ih gledam... pocevsi od Bogarta pa na dalje su najaci glumcii...
 
Natrag
Top