crni ketridž brljavi na štampaču

Učlanjen(a)
02.05.2016
Poruka
1
Slika je u prilogu od dokumenta koji je PRVO ispisan i ištampan, a ONDA skeniran.

Primećuje se da samo CRNI ketridž brljavi, dok ketridž u boji ne.

Takođe štampač CANON MG3550 nema glavu, nego je na svakom ketridžu glavu, u ovom slučaju na ketridžu u boji je ispravna, a na crnom ne.

Ja sam ga punio, kao i žena što radi na punjenju ketridža i daje PRAVILAN otisak na papiru (kada obrišeš od salvetu odozdo ketridž), znači vidi se da je napunjen, možda i prepunjen?

Onda je ona (žena koja puni ketridže) ispunpavala vazduh, pa smo pokušavali da izabacimo višak boje, ali rezultat je ovaj koji se vidi!

Brisali smo ga alkoholom, njegove čipove (elektroniku, tj. glavu).

ima li neko ideju šta može biti problem?

2mpx1ew.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
Svi ti ketridzi imaju odredjen broj punjenja,ja imam takodje ketridze sa glavom i mogu ih maksimalno puniti do 5 puta.Bolje je stampati svaki dan sto cesce u suprotnom dolazi do zapusenja i posledica je los ili nikakav otisak bez obzira na otisak ketridza na salveti mada zna i sama elektronika da strada.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
276
Simptomaticno je da kod velikih slova sve ono sto je iznad visine malih slova izgleda bolje, mozda i sasvim dobro.
Meni su na HP stampacu punili kertridz u Skojevskom naselju i momci znaju da resetuju brojac tako da moze da se puni i vise od pet puta.
Svaka cast zeni koja se time bavi, ali mozda ti momci (ili neko jos drugi ko se bavi punjenjem) imaju neko vise iskustvo u vezi ovog problema.
Opet, obzirom da su mala slova skroz losa a velika bolja u gornjem delu, izgleda kao problem sa delom dizni koje se vise koriste, ali vredelo bi suziti problem od najsire teorije na nize koliko se moze. Najbolje bi bilo probati sa pouzdano dobrim kertridzom da se ne sumnja bas ni malo na sve ostalo sto je u igri: drajver stampaca, kabl, elektronika u stampacu, mehanika stampaca itd.
Pitanje: kako se problem pojavio, odjednom ili polako tokom koriscenja stampaca sa istim kertridzom? Da li se problem pojavio iznenada, odjednom posle punjenja?
 
Natrag
Top