Crna Gora i Srbija treba da su najbliže

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Crna Gora i Srbija treba da su najbliže






Crna Gora i Srbija treba da budu najbliže države, poštujući zajedničke interese, s jedne, ali i državnu nezavisnost, s druge strane, rekao u intervjuu podgoričkoj "Pobjedi" crnogorski predsednik Filip Vujanović.

Predsednik Crne Gore Filip Vujanović rekao je da Crna Gora i Srbija treba da budu najbliskije države, poštujući zajedničke interese, s jedne, ali i državnu nezavisnost, s druge strane.


Zastave.jpg



"Uvek sam govorio da Crna Gora i Srbija treba da budu najbliskije države, jer nas na to obavezuju istorija, zajednički interesi sadašnjosti, ali i budućnost", poručio je Vujanović.

Vujanović je dodao i da odnosi predsednika Crne Gore i Srbije moraju da budu u funkciji bliskosti dve države.

"Naravno u partnerstvu koje podrazumeva poštovanje nezavisnosti i večnosti dve države. Siguran sam da sam svojim odnosom sa predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem pokazao da upravo ovako doživljavam našu saradnju", naveo je Vujanović u novogodišnjem intervjuu Pobjedi.

Vujanović je istakao da kod nove vlasti u Srbiji postoji opredeljenje za relaksiranje odnosa sa Crnom Gorom.

"Jednako kao za predsednika Nikolića, tako i za Vladu Srbije mogu reći da prepoznajem posvećenost afirmaciji dobrih odnosa dve države i opredeljenje da realizujemo zajedničke projekte", ocenio je Vujanović.




Izvor:
rts.rs
 
Natrag
Top