Crkva u pustinji

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pa tko su onda RIMOkatolici

koja načela i čija oni slijede
odakle im pravo da sve druge neistomišljenike zovu sektašima

kada sam ja jednom prilikom napisao da je RIMOkatolička crkva sekta koja nikada nije ni bila kršćanska zajednica,
odmah se digao glas protiv mene da ja vređam, i .....

Biblija nama kršćanima jasno i glasno govori
da su sekta oni koji su napustili put Isusa Krista i nekim svojim putem krenuli prema Bogu

Bibliji vjerujem, a ljudima ....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Možda ovde postoji nerazumevanje porekla Rimokatolicke crkve.
Rimokatolička crkva je nastala od jednog dela prve Hrišćanske crkve, odnosno to je lokalna crkva u Rimu kojoj je apostol Pavle napisao poslanicu Rimljanima.

Ta crkva u Rimu je doživela otpad sredinom 2 veka napravivši kompromis sa mnogobožačkim Rimom, a za njom su krenule i neke druge crkve, kao što je crkva u Aleksandriji.

Dakle, Rimokatolička crkva je ta lokalna crkva u Rimu koja je sredinom 2 veka bila preobučena u mnogoboštvo a zadržala Hrišćanska obeležja, i time se odvojila od prve Hrišćanske apostolske crkve, neovlašćeno uz pomoć svetovnih Rimskih vlasti zauzela ulogu centra Hrišćanstva i autoriteta koji joj po prirodi ne pripada, i progonivši one sa kojim je nekada bila u zajednici, a koji nisu priznavali njen autoritet.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Pa da su napravili kompromis sa Rimom ne bi ih mnogobozacki carevi svi red, a najusrovije Dioklecijan, gonili
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo je progonstvo Jevreja koje je zahvatilo i Hriscansku crkvu dovelo do otpada u kome je Rimska crkva iz razloga svog opstanka napravila kompromis sa Rimom i usvojila mnogobozacka obelezja.
Preciznije receno, ceo mnogobozacki sistem je tada bio prenesen u Hriscansku crkvu, Rimska vlast je postavila svoje ljude i svestenstvo, uvela vernike mnogobosce laike u njene redove, i svoje Bogove proglasila Hriscanskim svetcima.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja ću umrijeti od smijeha na ovoj temi. :roll:

Laodikeja protiv Isabele, mrsavkić protiv Laodikeje i spedyja, spedy protiv Isabele, Laodikeje i savkića...
Sektaši svih vjera, ujedinite se!

Usput rečeno, savkiću, tema ti je promašena. Kakva pustinja i kakve crkve u pustnji.
Ti možeš imati crkvu na svojoj njivi i tvoj komšija u šumi.
:)
Jedino što si po istini rekao jest da početak Kristove Crkve, a to je Katolička i Pravoslavna Crkva, seže od Pedesetnice. To je točno, imamo taj kontinuitet od 2000 godina.
A sve drugo, dođe i prođe...
To znači da se vi morate jako, mnogo više potruditi da nekako uhvatite kraj s krajem i da protestantizam povežete s apostolima. Ovi koji su zadnji došli- kršćani posljednjeg vremena imaju Ellen White koja im je servirala lažljivu pričicu pa se sav njihov napor svodi na to da je šire.

O Ellen White su pisali svi, ali najmanje katolici, ona nas ne zanima. Adventisti su svrstani u skupinu protestantskih fundamentalista ili antikatolika, i tamo nek ostanu. Znamo kako se treba odnositi prema takvima, ali ako ima koji dobronamjerni i čestiti adventist koj je u prvom redu kršćanin, a ne elenist, prihvaćamo ga kao brata u Kristu, doduše odlutalog, ali svejedno, kao brata.
ZA UREDNIKA : DOBRO SI REKAO,ni ja ne mislim d aje uvreda reći nekom da je sekta. to je blagoslov od samog Boga uračunat. a u Biblijskom originalu označava jasno,otpad od vere i Reči.
za spedy: elen vajt što je učila pogrešno? pitaj što nije!
ako je temelj pogrešan sve je onda jasno,sve ostalo pada u vodu. ženi je Bog zapovedno rekao da ne uči. ko god tvrdi da je prrorok ili da poseduje svetoga Duha vođstvo treba ovo odmah razuzmeti. ako ne razume ,to ga označava da nije poslan od Boga. ako ni ti ovo ne razumeš,onda je stvar jasna. možeš nastaviti samo da se preš za badava sa Bogom.
ZA ISABELITU:
ODKUDA ZNAŠ DA JE TEMA PROMAŠENA? crkva ili skupština jevrejskog naroda pod mojsijem je pokazatelj Božje volje kako jedna crkva u novozavetnom smislu treba da se prepozna ,naspram "crkve u pustinji" naroda Božjeg koji se kretao preko pustinje,ko ga je vodio,kad se krenuo ka zemlji obećanja upisan je dan i mesec ,dakle precizno tačno ne kad je mojsiju bilo ćef već kada je Bog to odlučio.i mojsije čekao na Božji plan i Božje vođstvo.
da je početak katoličke ili tačnije rimokatoličke crkve bio na pedesetnici sa pravoslavnom tada ,onda bi to bilo lako proveriti i reći amen,tako je ali na žalost vašu vi ste krenuli u nikeji,i nikad niste došli iz pedesetnice. nikad niste kao mojsije sačekali na Božji znak i Božje vođstvo.kao ni na apostolski čas kada su oni počeli svedočanstvo istine,upravo na pedesetnici,poslušavši Isusove reči da čekaju onog isto Duha koji ih je trebao sa visine pohoditi i dalje uvesti ,u svu istinu. gde je vama to vođstvo Duha kada ste ga tad i kada ga sad odbacište,a vođstvo ste zamenuli ljudskom mudrošću.
 
Natrag
Top