Crkva protiv skidača uroka!

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Crkva protiv skidača uroka!



Postupke obično baziraju na vidovnjačkim sposobnostima, a podloga im je okultna antropologija na bazi čakri, preuzeta iz tantričke tradicije.

Katolička crkva odlučila je krenuti protiv nadriliječnika i raznih alternativaca, pa sljedećeg tjedna organizira veliki interdisciplinarni simpozij “Crkva i medicina pred izazovom alternativnih iscjeliteljskih tehnika”. Okupit će se velik broj teologa i liječnika, koji žele upozoriti na velike probleme u vezi s nadriliječništvom u Hrvatskoj.

– Nešto može biti opasno za fizičko zdravlje, jer ga ugrožava nepouzdanim i kontroverznim postupcima, drugo se protivi sadržaju objave unoseći vjerovanja poput reinkarnacije i spiritizma koji su nespojivi sa sadržajem monoteistickih religija, dok je na posljednjem mjestu opasnost od materijalne štete koja je nanesena naivnim korisnicima nadriliječnika i šarlatana – kaže fra dr. Josip Blažević, organizator simpozija i jedan od najistaknutijih crkvenih boraca protiv duhovnog šarlatanstva i nadriliječništva.

On kaže da su za duhovni život najopasnije tehnike poput reikija, exkalibura, raznih pravaca bioenergije i slično, koje u svojim postupcima komuniciraju s “duhovima vodičima”, s “inteligentnim energijama”, rade “egzorcizme”, skidaju uroke itd.

Desakralizirane čakre

Postupke obično baziraju na vidovnjačkim sposobnostima, a podloga im je okultna antropologija na bazi čakri, preuzeta iz tantričke tradicije. U tantrizmu rad na čakrama služi u svrhu postizanja spasenja, ovdje na Zapadu one su desakralizirane i reducirane na eksploataciju zdravlja – kaže dr. Blažević, tvrdeći da je to i sudbina joge na Zapadu, jer istočnjačke tehnike spasenja na Zapadu su doživjele inverziju i svedene su na postizanje zdravlja, što je protivno njihovoj izvornoj svrsi.

– Hrvatska je preplavljena radijskim, televizijskim i novinskim oglasima nadriliječnika koji svojim vidovnjačkim sposobnostima, naravno za pozamašnu svotu, obećavaju rješenje svih problema, od zdravstvenih, preko ljubavnih pa sve do financijskih. Njih se treba čuvati – kaže fra Josip. Svrha seminara (drugoga po redu) jest osposobljavanje suradnika “Hrvatskog areopaga”, tj. Centra za istraživanje i informiranje o novim religioznim pokretima, sljedbama i kultovima.

Omogućit će dublje upoznavanje i promišljanje o vlastitom odnosu prema zdravlju i bolesti, dosezima i granicama suvremene medicine, ponudama alternativne medicine i njezinim granicama, nerijetko i manipulacijama, budući da nadriliječništvo uzima sve više maha – kaže dr. Blažević. Dodaje kako vjera i medicina imaju mnogo zajedničkog, ali se ne smije pobrkati područja kompetencije.

Večernji
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Crkva je protiv zato što su tzv. nadrilekari počeli uzimati više novca i narod se sve više obrađa njima,a sve se slabije odlazi u crkvu....tako da je tu najveći problem a to je novac.
 
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
17
On kaže da su za duhovni život najopasnije tehnike poput reikija, exkalibura, raznih pravaca bioenergije i slično, koje u svojim postupcima komuniciraju s “duhovima vodičima”, s “inteligentnim energijama”, rade “egzorcizme”, skidaju uroke itd.
Tačno!

U tantrizmu rad na čakrama služi u svrhu postizanja spasenja, ovdje na Zapadu one su desakralizirane i reducirane na eksploataciju zdravlja – kaže dr. Blažević, tvrdeći da je to i sudbina joge na Zapadu, jer istočnjačke tehnike spasenja na Zapadu su doživjele inverziju i svedene su na postizanje zdravlja, što je protivno njihovoj izvornoj svrsi.
Sve tačno!
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Naravno da je tačno,samo što se crkva nikada neće složiti sa tim.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Šta ima Vatikan da priča o urocima. Ckrvena država koja je pobila na milione nedužnih ljudi, koja ima pedofilskih afera da im se ne zna broja. Ko su oni da pričaju o urocima, gatarama itd. Svaka čast poštenim katolicima.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Šta ima Vatikan da priča o urocima. Ckrvena država koja je pobila na milione nedužnih ljudi, koja ima pedofilskih afera da im se ne zna broja. Ko su oni da pričaju o urocima, gatarama itd. Svaka čast poštenim katolicima.
Trljao sam oči kada sam ovo pročitao , nisam mogao da verujem da je to Tipo 41 napisao - kao da sam ja pisao . Naročito me je oduševilo ovo boldovano .
Znači Tipo zalažmo se za iste stvari - sekularnu državu:).
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Licemerne su crkvene institucije koje sad KAO kude i osudjuju gatare i okultiste. Okultizam i paganski folklor je danas postao u ogromnoj meri sastavni deo tih istih crkava. Ovaj napad se da okarakterisati samo kao "drz'te lopova". Zele da zadrze ekskluzivitet u okultistickom segmentu.
Protiv sam tih vracara, garata, magova, ma kako god da ih nazovemo ali isto sam tako protivnik i gorepomenutog upliva u insitituciju koja je zamisljena kao mesto koja ce da produhovi narod i povede putem istine, ljubavi, svetosti i zivota. Prema tome, ako cemo vagati, odgovornost pred Bogom je veca kod "teoloski pismenih" ljudi no kod ovih pagana. Ko zna vise - od njega ce se vishe i traziti.
rollmilan je napisao(la):
Znači Tipo zalažmo se za iste stvari - sekularnu državu.:)
Trebamo se svi zalagati u borbi protiv zlih, protiv zveri, ljudomrzaca. Drzavno uredjenje je marginalno pitanje u ovom slucaju :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2011
Poruka
1
1.Ja neznam daliste vi ikad bili u crkvi ali cu vam pricati malo o tome...
Za skidanje uroka i ostalih gluposti mozete se uvek obratiti sveceniku i on ce vas besplatno posavetovati nevidim sto su razlog pare u protivljenju crkve protiv laznih vidovnjaka.
2.
"Šta ima Vatikan da priča o urocima. Ckrvena država koja je pobila na milione nedužnih ljudi, koja ima pedofilskih afera da im se ne zna broja. Ko su oni da pričaju o urocima, gatarama itd. Svaka čast poštenim katolicima."
Za pocetak svaki pop za koga je dokazano da je povezan na bilokakav nacin sa pedofilstvom diskomuniciran(izbacen) je iz katolicke crkve.(a nije branjen od njegovih podanika zato sto ga favorizuju kao sto se desavalo i desava u pravoslavnim crkvama i nisu ljudi koji su ga optuzivali izbaceni iz crkve zato sto govore istinu samo da bi on mogao da nastavi...)
takodje svaka cast postenim katolicima i pravoslavcima fala bogu njih je najvise a onih drugih crnih ovci je malo nekolicina izuzetaka .Steta samo sto ljudi pamte dogadjaje po losim a ne po dobrim stranama.
3. Jeste vatikan je kriv za mnoga ubistva u proslosti koja nisu oprostiva i u mojim ocima je to mracna strana ,ali do danasnjice su se popravili nisu isti ljudi koji su pre bili i neprave iste greske.
 
Natrag
Top