Crkva iz Severne Karoline planira da spali Biblije na Dan veštica

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Crkva iz Severne Karoline planira da spali Biblije na Dan veštica

Blic 19.10.2009 07:20



Mark Grizard, pastor baptističke crkve "Amejzing grejs" u gradu Kantonu u Severnoj Karolini izjavio je da on i ostali članovi monaškog društva planiraju da spale Biblije na praznik Dan veštica, prenosi "Dejli telegraf".

Prema pastorovim rečima, jedina prava Biblija koja predstavlja istinsku "Božiju reč" jeste prva verzija koju je preveo kralj Džejms, a sve sve ostale su "đavolje". Pastor Grizard i još 14 članova crkve će zbog toga 31. oktobra, na Dan veštica, spaliti kopije ostalih "đavoljih" Biblija.

Nova prepravljena verzija, Standardna američka verzija, pa i nova verzija Biblije kralja Džejmsa, sve su njih pastor i njegovi sledbenici proglasili za "delo Satane".
"Verujem da je verzija kralja Džejmsa jedini pravi, sačuvani, nepogrešivi zapis Tvorčeve reči, za sve ljude koji govore engleski jezik. Mi ćemo spaliti sve knjige za koje verujemo da predstavljaju delo Nečastivog", izjavio je pastor, dodavši da će se osim raznih neprikladno prevedenih verzija Biblije, na lomači naći i druga dela, za koja smatraju da su ih stvorili jeretici.
Među predmetima koji će biti spaljeni naći će se i književna dela hrišćanskih autora, ali i muzički diskovi različitih žanrova. Na listi "satanističkih autora" su se našli pisci kao što su Bili Grejem i Rik Voren, ali i Majka Tereza.
Nisu svi stanovnici Kantona oduševljeni pastorovim planom - neki od njih smatraju da su novije verzije Biblije čitaocima razumljivije, a neki jednostavno ne opravdavaju uništavanje ljudskih tvorevina, a naročito ne književnih dela.



 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Vrlo je diskutabilno odakle inace potice biblija, i tom prilikom mislim na sve vrste biblija. Jer ako su sve druge sotonskog porekla, zasto ta jedna navodno nije. Naravno samo taj pastor zna istinu. Pritom je vrlo zanimljivo da se to planira na dan vestica kada izmedju ostalog satanisti sirom sveta prinose ljudske zrtve svojem bogu. Najveci broj dece u svetu nestaje uoci dana vestica. I sam cin spaljivanja knjiga nas podseca na hitlera ili inkviziciju...
 
Natrag
Top