CorelDRAW.Graphics.Suite.X5.v15.2.0.661 pomoc

Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
skinuo sam i instalirao CorelDRAW.Graphics.Suite.X5.v15.2.0.661 sa ovog foruma, a sve po uputstvu. Sve je to lijepo radilo 3 dana, a onda problemi. Prvo nisam mogao da otvorim novi dokument u programu, ali sam mogao napravljene dokumente od ranije otvarati. Pokusao sam deinstalaciju sa your uninstallerom i deinstalacija je startovala. medjutim kada se otvorio corel sa pitanjima moderate, repair ili remuve, sto god zakacim, nisam imao dolje desno komande za dalje ( bilo enter ili slicnol). Onda sam pokusao sa add or removwe ni tako nisam mogao deinstalirati. sa search sam pretrazio komp i izbrisao sve gdje se pojavljivala rijec corel x5. Pokusao sam ponovnu instalaciju, ali nemam onog pocetnog ekrana instalacije corela, nego dobijem ekran kao kod deinstalacije. Pretpostavljam da se ostaci corela nalaze jos negdje pa mi nedozvoljava instalaciju. Molim pomoc i savjet kako da potpuno uklonim sve tragove CorelDRAW.Graphics.Suite.X5.v15.2.0.661, da bi mogao ponovo izvrsiti instalaciju. da li postoji nekakav remuver za brisanje corela kao kod nekih drugih programa.
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
69
Mislim da nisi trebao rucno da brises jer je to malo veci program pa ne mozes sve rucno da nadjes gde su sve ostali fajlovi. Naravno pola informacija je ostalo u Registry OS.Sto se tice deistalacije Your Unistaller je trebao da odradi svoje (i ja njega koristim, uvek zavrsava posao).
Ne znam da li je ta instalacija proverena koju si skinuo, mislim na viruse i ostale crve.Ako je imas na HDD-u ili disku pusti je na scan, pa vidi.
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
Your uninstaller mozda nije los ali ja neradim sa njim imam Revo Uninstaler i on mi odradzuje sve bez ikakvih problema.
Ako hoces da izbrises zaostale fileove evo ti upustvo sa Revo Uninstalerom-
-Otvori Revo Unin.i idi na opciju "cistac suvisnih datoteka"
-U gornjem djelu programa imas opciju "Pregledaj"
-Kada pregleda otvore se svi fileovi koji su zaostali od prijasnjih deinstaliranja
-mozes sve baciti u kos ili odaberi ono sta te interesujeScreenshot (07h 58m 15s).jpgScreenshot (07h 59m 56s).jpg
pencil.png
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
2
CorelDraw preko servisa (psikey) proverava serijski broj čim se prikačite na internet. Ovaj servis na skrivenom mestu zakuca datum (dve,tri godine unapred) dokle nema nove instalacije bilo koje verzije CorelDraw-a (12, X3, X4, X5). To je uvela i firma AutoDesk - AutoCAD pa se i sa ovim programom dešavaju slične stvari. Oni to rade bez predhodnog obaveštenja. Iz mog iskustva, računar sa kojim radite sa ovim i drugim programima, nesme biti nikada priljučen na internet zbog proveravanja serijskog broja. Kod mene neće da se instaliraju ni starije verzije (12, X#, X4). Jedini spas je ponovno formatiranje sistemskog HD-a i da se sve ponovo instalira i BEZ PRIKLJUČENJA NA INTERNET !!!!
 
Natrag
Top