Copy tester : pronađite ko vam kopira postove/članke

Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
199
Copy-Tester-Home-Mozilla-Firefox.jpg


Nemam preterano mnogo članaka na blogu ali je činjenica da su interesantni ljudima, i naravno: drago mi je zbog toga. Ali se već pojavljuje problem kopiranja istih na drugim adresama bez navođenja izvora tekstova i slika. Nemam ništa protiv da ljudi koriste moje članke ali je po internet bontonu red i da se navode odakle je članak uzet. Preduzeo sam neke mere po tom pitanju a ako i vi imate sličnih problema evo jednog sajta koji vam može pomoći da otkrijete ko vas kopira.Sajt Copytester.com je više nego jednostavan za upotrebu: dovoljno je da iskopirate tekst iz nekog vašeg članka u predviđeno polje za to i kliknete na taster Evalute text. Nakon kratkotrajne pretrage dobijate rezultat. Iskopirani tekst će biti obeležen žutom bojom a prelaskom miša preko istog dobićete i spisak sajtova gde je vaš sadržaj iskopiran.

U ovom primeru koji sam naveo prikazani linkovi su adrese gde sam ja lično postovao dotični sadržaj, sajtovi svrljig.net, soko-banja.org i interfejs.tv nisu ukrali moj članak.

Pročitaj više iz originalnog članka koji je preuzet odavde:: Copy tester : pronađite ko vam kopira postove/članke Mega blog | Megablog Copy tester : pronađite ko vam kopira postove/članke Mega blog | Megablog
Mega blog: novosti iz sveta filma, muzike, softvera, stripa i još ponečeg…

Copy-Tester-Home-Mozilla-Firefox_2.jpg


Nadam se da će ovo moje otkriće biti korisno adminima i blogerima koji imaju problem sa neuviđajnim kopirantima .

Pročitaj više iz originalnog članka koji je preuzet odavde:: Copy tester : pronađite ko vam kopira postove/članke Mega blog | Megablog Copy tester : pronađite ko vam kopira postove/članke Mega blog | Megablog
Mega blog: novosti iz sveta filma, muzike, softvera, stripa i još ponečeg…


Kod:
izvor http://megablog.svrljig.net
 
Natrag
Top