CoPilot live Premium Navigacija

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
CoPilot : Apdejt Mapa & Apdejt "Safety Camera Database"

EDIT naslova :

Drugari, najbolje da ne pravite apdejt mape Srbije. Previše grešaka ima...Ko je apdejtovao, već je apdejtovao...Posle apdejtovanja, nema kajanja :mad: Eventualno, ako je moguće sada skinuti staru mapu i vratiti u folder CoPilot. Važno da sam ja video novi Pupinov most. :D 'ebo me on !


Navigacija Copilot nudi novi apdejt svojih mapa. Preuzimanje karata se vrši iz aplikacije. U osnovnom ekranu se tapne na polje "Moj CoPilot" (polje po sredini, u obliku ID kartice), u "Novosti i dopune" piše da su na raspolaganju apdejt mapa i apdejt sigurnosnih kamera. Redosled apdejta nije bitan.

4r828i.jpg


Prve dve male slike su od 30.03.2015. Ostale tri su napravljene večeras (24.07.2015). Kao što se vidi, na slikama 1 i 4 se vidi da su oznake veličine mapa i Srbije i drugih zemalja označene istim brojkama (u MB). I tada, i sada, taj broj je "standardni" 341.1 MB. Međutim, kada se krene u apdejt, posle upozorenja na slici 3, primećuje se da su stvarne veličine mape Srbije (verovatno i drugih zemalja) sada različite. Krajem marta je mapa Srbije imala 263.0 MB a danas je "poraslo" na 279.6 MB. Inače, praktična promena je, na primer, konačna pojava Pupinovog mosta. Ucrtana je i ulica Mileve Marić Ajnštajn. Ucrtane su i ulice u novom naselju "Stepa Stepanović". Ovo pominjem, jer su u pitanju nova naselja. Ne znam da li su i ranije bila. Nažalost, na sledećoj slici se vidi neočekivana greška softvera CoPilot.

35batsh.jpg


Na trećoj maloj slici se vidi da softver prepoznaje pomenutu ulicu kada se tapne na mesto na mapi. Ipak, upisivanjem adrese se nudi ulica Mileve Marić Ajnštajn, ali, kada se tapne na tu ponudu, neočekivano softver nudi dve nove ulice, Knez-Miletinu i Svetozara Miletića !? Otprilike, skoro ista manifestacija kao u slučaju koji je pomenuo @zx16. Ne znam koji je razlog. Inače, ja i dalje koristim verziju 9.6.2.880. Dakle, nije problem u verziji...Zaista čudno ponašanje ove, inače kvalitetne, navigacije. Možda će me neko demantovati. Moguće da je kod njega sve OK...

Na kraju, na raspolaganju je još jedan apdejt baze sigurnosnih kamera. Nadam se da je apdejt te baze korektan i da neće biti ovakvih iznenađenja u realnom radu.

EDIT 1
Kada sam, kao moju POI, upamtio adresu Mileve Marić Ajnštajn 100, sa mape, tada je moguće koristiti ovu adresu pri kreiranju putanje. Ipak, uočena greška ostaje greška. Najverovatnije, nije jedina...

RAZOČARANJE : Sva tri primera, koja je @zx16 pomenuo, sada su prisutna i kod mene. Pre ovog apdejta, kao što se u mom postu #87 vidi, adrese Vukasovićeva, Milana Rakića, softver je ispravno pronalazio. Verziju softvera nisam menjao ! Ostala je ista. Pošto je drugar @zx16 o greškama pisao 10.07.2015., moguće da je on tada već imao ovu apdejtovanu mapu Srbije...
Lepo narod kaže, "Ko zna zašto je ovo dobro"...Ipak smo, izgleda, nešto otkrili : Novi apdejt mape Srbije, najverovatnije, izaziva greške u pronalaženju adresa.

EDIT 2

Razjasnio sam problem pogrešnog pronalaženja adresa u navigaciji CoPilot. Razlog je taj što je i CoPilot, kao i Sygic (post #1697, strana 170), uveo detaljnije razvrastavanje ulica po opštinama. Potpuno nepotrebno. Bolje rečeno, štetno. Sada, kada pri upisivanju adrese upišem i opštinu, CoPilot ispravno pronađe i ulicu Mileve Marić Ajnštajn (na Novom Beogradu) kao i Vukasovićevu u Rakovici.

29xyob8.jpg


Prema tome, možda će se problem pronalaženja ulica upisivanjem adresa pojaviti samo u Beogradu. Proverio sam za Niš. Adresa gde sam živeo se normalno nalazi sa upisom Bulevar Dr Zorana Djindjića i poprečna ulica Velikotrnavska. Tako da možda se može i koristiti novi apdejt CoPilot mape Srbije. Naravno, moramo se pomiriti sa "višim nivoom" (!?), poznavanjem i opštine gde se ulica nalazi. Rezignirano ću naglasiti : navigacija HERE Maps ne pravi ovakve gluposti. Upišite pojam i ona će ponuditi lokacije u svim gradovima koje ima u spisku. Pošto znate u kom gradu (a ne morate znati i na kojoj opštini) se nalazi, lako ćete odrediti onu koju tražite. Voleo bih da ponovo neko kaže nešto protiv jednostavne ali upotrebljive HERE Maps navigacije. Mislim da se profesionalnost navigacije meri isključivo kvalitetom i upotrebljivošću. Nikako ne šminkom ! Svidelo se to nekome ili ne, tako je !

Da ne bih bio loše shvaćen : Opaska u vezi profesionalnosti, odnosi se isključivo kao kritika navigacija CoPilot i Sygic. Nema nikakve "skrivene poruke" u toj konstataciji. Nisam mislio ni na iGO, ni na Garmin SP...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Mnogo puta se pokazalo da nove mape ne garantuju i bolje mape već obično lošije. Neka slobodna procena po meni na tri apdejta jedan je odličan, jedan očajan a jedan prosek.
Takođe veličina samih mapa ne nosi i boljitak iako bi u praksi trrbao da nosi. Tako da, kao što kažeš pažljivo sa updateom forumaši.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Problem visestrukog ponavljanja u navigaciji - neposredno ispred - je rijesio braonpas.
Evo i vi mozete testirati ovu ispravljenu verziju.
Raspakujte - sr.zip - i folder - sr - kopirajte u - folder - speech.
 

Prilozi

  • sr.zip
    793,7 KB · Pregleda: 19
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
CoPilot Premium Europe - GPS v9.6.3.89

Install instructions (ROOT):
1. Uninstall previous version (if you have one installed)
2. Install the apk (Do not launch it!)
3. Use Lucky Patcher Remove Licence Verification using Auto Mode
4. Launch the app, login if you have previously created an account / register even with a fake email and enjoy!

Install instructions For Non Rooted Users:
1. Delete all Copilot from your phone, including the folders. (If it says you dont have enough free Space, you need to delete files in the root with root explorer)
2. Install cracked version from below
3. Open it and make a new ID with a new email and password.
4. Download a map, any map will do so choose small one and verify it Works.
5. Close Down Copilot
6. Go to Google marked and install the free "CoPilot GPS app" or from bellow link
7. Open it and enter the email and password you made in the 9.4.0.144
8. It will say that it imports your licenses and now it lets you download the full EU map as the license you entered was a FULL EU license. (If it gives error, just try Again a few times and it will succed).
9. Delete the 9.4.0.144 and the map directory that it made.

Kod:
http://www.uploads.ws/yqw1Gn
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Kako napraviti premium ID (dozivotnu licencu)

CoPilot premium licencu "veze" za vas e-mail. Potrebno je samo JEDNOM napraviti licencu (e-mail i lozinku) i zapamtiti je. Licenca je dozivotna.
Mozete koristiti anonimni e-mail ili vas licni.

VAZNO:
* Ako cete koristiti vas @gmail.com nalog za pravljenje premium licence onda instalirajte aplikaciju CoPilot direktno sa Google play
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alk.copilot.mapviewer

i prijavite se da vec imate ID i unestite GMAIL adresu i lozinku. Uvek cete dobijati azuriranje preko Google play.

* Ako cete koristili drugi e-mail nalog - onda instalirajte aplikaciju na kojoj je deaktivirana Google verification licenses (LVL).
Takvu aplikaciju cete najlakse dobiti tako sto originalnu verziju krekujete sa Lucky Patcher opcijom Remove Licence Verification koristeci Auto Mode

Premium ID za Evropu

- Instalirajte Europe Premium lic.apk

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

- Otvorite aplikaciju i napravite novi ID sa vasom e-mail adresom i nekom lozinkom. ZAPAMTITE e-mail i lozinku
- Potvrdite Activate licence. Kad zavrsi podesavanje izadjite iz aplikacije
- Sad deinstalirajte aplikaciju i sa root uredjaja obrisite folder sa CoPilot sadrzajem
- Sada imate DOZIVOTNU LICENCU. Sa tim e-mailom i lozinkom uvek cete instalirati CoPilot full verziju.
Hvala - braonpas.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Provera Premium ID. CoPilot v 9.6.4.144

Davno sam deinstalirao CoPilot. Prvenstveno, zbog zahteva da se za traženu adresu u Beogradu mora znati i opština.
Probao sam kako funkcioniše način dobijanja Premium ID (doživotna licenca) iz posta #96.
Provereno radi način "Instalirajte Europe Premium lic.apk".
Sa Play Store sam instalirao aktuelnu verziju 9.6.4.144 i registrovao na opisani način.
Prva provera je dosta obećavajuća. Nova verzija, uz korišćenje nerpromenjene mape (veličine 341.1 MB), više ne zahteva poznavanje opštine u kojoj se tražena ulica nalazi. Slike "Pretraga n" su date u prilogu. Za proveru sam izabrao ponovo Ulicu Mileve Marić Ajnštajn, broj 100. Za razliku od opisa u postu #91, sada je pretraživanje sasvim jednostavno i precizno. Na poslednjoj slici, "Mileve Marić 100", se vidi tražena adresa.

Evo i slike nekih mogućnosti koje nudi aktuelna verzija CoPilot. Zanimljivo je postavljanje odredišta prema pretraživanju iz Wikipedie.

Co_Pilot.jpg


Nadam se da će rutiranje i rerutiranje navigacije CoPilot biti na standardnom, korektnom, nivou.
 

Prilozi

  • Pretraga 1.jpg
    Pretraga 1.jpg
    72,4 KB · Pregleda: 47
  • Pretraga 2.jpg
    Pretraga 2.jpg
    59 KB · Pregleda: 45
  • Pretraga 3.jpg
    Pretraga 3.jpg
    60,7 KB · Pregleda: 44
  • Pretraga 4.jpg
    Pretraga 4.jpg
    87,6 KB · Pregleda: 43
  • Mileve Maric 100.jpg
    Mileve Maric 100.jpg
    59,2 KB · Pregleda: 42
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
CoPilot_Truck_GPS_9.6.5.127

Nova aplikacija.

Ko vec ima premium ID moze da koristi na ovoj aplikaciji.
Ovo je originalna aplikacija. Treba samo instalisati ovaj APK ili original sa GP, naravno samo oni koji imaju premium ID. Original ne trazi verifikaciju Google naloga.
To znaci da ce i novi Copilot proci instalacijom originalnog APK.

Kako napraviti premium ID (dozivotnu licencu) - imate proceduru u # 96.
*braonpas*

Kod:
https://1fichier.com/?i173rkyj2l
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
CoPilot Truck GPS - verzija 9.6.5.127

Pretpostavio sam da je svejedno da li ću instalirati apk fajlom sa linka, ili sa Play Store. Slučajno sam primetio da u informaciji ("O softveru CoPilot") prečica ima oznaku 9,6,5,130, ali menadžer aplikacija kaže da je u pitanju ipak verzija 9.6.5.127. ..Instalacija je jednostavna. Registracija ide onako kako je @nenadsenn nagovestio. U prvom pokušaju se javi greška error code: 709, a kada se tapne na "Ponovi" izvrši se korektna Premium ID registracija.
Jedini problem, koji se kod mene javio, je bila nemogućnost preuzimanja jezika iz aplikacije. Sigurno sam sve ispravno radio kao i obično, birao hrvatski, USA engleski, ali nikako se nije izabrani jezik pojavljivao. Pošto na istom telefonu imam CoPilot GPS (automobilska verzija) kopirao sam folder speech u Truck verziju. Posle toga sam mogao skinuti bilo koji jezik koji pre toga nisam uspevao. Slike su u prilogu. Inače, instalacija je na internoj memoriji telefona Samsung S3, KitKat 4.4.0.

Co_P_S.jpg


Na gornjoj slici se vidi da postoji razlika u rutiranju, u zavisnosti koje prevozno sredstvo se izabere. Adrese Start - Cilj su na slici u prilogu. Mislim da je sve razumljivo, pa ne bih posebno komentariso ostale slike. Dovoljan je naziv na slikama. Samo bih podsetio na dosta veliki izbor mogućnosti podešavanja i demonstraciju rute u sobnim uslovima, bez GPS.
Probao sam i u realnoj vožnji, na kratkoj putanji. Rerutiranje je bilo korektno. Videću da li će se ponoviti prepoznatljivo CoPilot insistiranje na izabranoj ruti. Kada budem testirao na dužoj relaciji, dodaću EDIT.
Za sada imam samo jednu primedbu. Nažalost, izabrana opcija rutiranja u automobilskom modu se ne pamti. Ponovnim pokretanjem navigacije nudi se default opcija, rutiranje u TRUCK (kamionskom) modu. Probaću da ovo pogledam u podešavanjima...
Na kraju ću se našaliti. Glas je sasvim korektan. Jedino smešno zvuči ako se izabere pozdravna poruka. Tada, pri otvaranju, čujemo "Dobrodošli u Kopajlot Čak". Naravno, ovo nema nikakve veze sa kvalitetom ni glasa, ni navigacije...

EDIT
Obećao sam dodatak kada budem testirao na malo dužoj relaciji. Evo slike :

Co_P.jpg


Kao što se vidi na slikama u prvom redu, CoPilot je zadržao svoj prepoznatljivi stil. Nameće rutu koja je prvbitno bila izabrana. Dakle, rerutiranje je ostalo staro. Možda to i nije loše. Ipak, ja sam za nešto fleksibilniju varijantu u situaciji kada se odstupi od plana...Pošto nisam nastavio onako kako navigacija zahteva (treća mala slika, I red) na četvrtoj je stigla "kazna". Iako sam se u vožnji "prebacio" na jednu od ponuđenih putanja, CoPilot je zapamtio šta sam izabrao. Ignorisao sam i to navođenje i dalje je sve išlo onako kako se očekuje. Tamo gde sam promenio rutu, na Novom Beogradu, rerutiranje je bilo korektno.
Sve u svemu, mislim da je CoPilot Truck mnogo korisnija navigacija od "obične" CoPilot (za automobil). Zato predlažem da se njome zameni postojeća. Držati obe na telefonu je nepotrebno. Ima opciju izbora prevoznog sredstva i to je veliki plus. Sve ostale karakteristike CoPilot navigacije su verovatno identične. Tu je i informacija o vremenu na odredištu, uz uključen prenos podataka. Aktivan je Junction View, opcije na kraju putanje i sl.
Zaključak : upotrebljiva navigacija sa dosta korisnih funkcija i veliki broj POI tačaka.

P.S. I na drugom telefonu nisam uspeo da dođem do registracije sa pak fajlom iz posta #98. Skinuo sam neki drugi apk fajl sa neta i instalirao na telefonu na kome nema mesta za instalaciju sa Play Store. Pojavila se Error 723 ali sam, po ponovnom pokretanju, završio instalaciju sa Premium ID. Iz nekog razloga sa apk fajlom sa našeg foruma to mi nije uspevalo, a bila je, čini mi se, ista greška !? Na ovom drugom telefonu, Huawei Y300 Jelly Bean 4.1.1, je bilo normalno preuzimanje mape i glasa...
 

Prilozi

  • Podesavanje.jpg
    Podesavanje.jpg
    66,3 KB · Pregleda: 44
  • Promena vozila 1.jpg
    Promena vozila 1.jpg
    128,6 KB · Pregleda: 42
  • Promena vozila 2.jpg
    Promena vozila 2.jpg
    66,3 KB · Pregleda: 40
  • Ruta Start - Cilj.jpg
    Ruta Start - Cilj.jpg
    43,3 KB · Pregleda: 40
  • Alternativne Automobil.jpg
    Alternativne Automobil.jpg
    123,4 KB · Pregleda: 41
  • Alternativne Kamion.jpg
    Alternativne Kamion.jpg
    144,4 KB · Pregleda: 41
  • Jezici CoPilot GPS.jpg
    Jezici CoPilot GPS.jpg
    34,2 KB · Pregleda: 40
  • Jezici CoPilot Truck.jpg
    Jezici CoPilot Truck.jpg
    36,9 KB · Pregleda: 38
  • Demonstracija rute.jpg
    Demonstracija rute.jpg
    91,3 KB · Pregleda: 36
  • Verzija 9.6.5.130.JPG
    Verzija 9.6.5.130.JPG
    118,7 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Natrag
Top