Conga: Trofej novi izvor motivacije

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
Conga: Trofej novi izvor motivacije
Izvor. B92 | SO
Francuski teniser Žo-Vilfred Conga izjavio je da je dobar osećaj osvojiti svoju drugu titulu iz Masters 1000 serije.

79305997253e803c6302f7806500582_orig.jpg

Beta/AP
“Mislim da još nisam sagledao koliko je za mene ovo veliko dostignuće. Potpuno je drugačije u odnosu na moj trijumf u Parizu 2008. godine. Tamo je bila moja porodica, prijatelji, svi. Mislim da sam tada pobedio srcem, a da je sada presudio nivo moje igre“, izjavio je Conga.

Conga je savladao četvoricu tenisera iz Top 10 na putu do trofeja na Rodžers kupu – Đokovića, Marija, Dimitrova i u finalu Federera.

“Igrao sam dobro tokom cele sedmice, dobio sam nekoliko dobrih tenisera. Ovo je još veći podvig kada se uzme da sam se vratio posle povrede kolena. Drago mi je što sam pred vama i što mogu da govorim o osvajanju turnira“, rekao je novinarima 29-godišnji Conga.

Titula u Torontu Francuzu može da bude podstrek za nastavak sezone.

“Ovo će mi predstavljati novi izvor motivacije – prošle godine sam gubio od tih momaka, što je bilo zaista frustrirajuće. Sada sam dobio njih nekoliko, to je dobro za moju karijeru, a iza toga stoji mnogo uloženog truda“, zaključio je Conga.
 
Natrag
Top