Čitač neće da prepozna disk

Učlanjen(a)
29.03.2013
Poruka
82
Zdravo ljudi, imam jedan problem. Čitač neće da prepozna disk koji ubacim. Kada posle očitavanja diska kliknem da otvorim Drive E, čitač izbaci disk. Pre nekoliko sati mi se dogodilo nešto drugo. Čitač je lepo očitao i prepoznao disk, a kada sam otovrio Drive E, kompjuter mi nije pokazao niti jedan folder niti jedan fajl (molim nekog da ne protumači da sam ubacio prazan disk)
Ukoliko neko zna kako da rešim ovaj problem, molim da mi napiše šta trebam da uradim.

Unapred hvala.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ukoliko je los disk imas programe kao sto je cdroller ili alkohol koji mogu da pokusaju da povrate sadrzaj sa diska. Takodje ukoliko si instalirao nesto za virtuelni disk deamon tools i slicno mozda si zeznuo driver za dvd rom. Ukoliko je hardware, mozes probati da ga ocistis, ako je prasina u pitanju ili kupovina novog ukoliko je hardware.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.674
Ja sam imao isti problem ali sam uradio uninstall drajvera i restartovao računar i on ga je ponovo prepoznao.Ali opet isti problem krene da učitava i stane.Otvorio sam ga i očistio glavu lasera sa štapićem za uši i alkoholom i sada radi super čita sve i reže sve pa i podiže sistemTo mi se desilo pre otprilike 3 dana.Ako ti je slučajno povezivanje preko ATA kabla proveri pozadi pinove da se slučajno neki nije uvukao unutra ako jeste onda pažljivo izvuci nekim klještima.Ako budeš rasklapao imaš dve šinice koje služe za pomeranje lasera videćeš očisti od prašine i nađi mašinskog ulja pa malo podmaži islobodno rukom provozaj gore dole ali nemoj preterivati sa uljem da se ne bi cedilo.Javi šta si uradio.
 
Natrag
Top