Ciscenje memorije računara bez restartovanja

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331


Posle duzeg vremena upotrebe računara može se desiti da on postane sve sporiji i sporiji. Većina korisnika će restartovati računar da bi prekinuli određeni proces ali postoji i jednostavniji način.Postoji jako laksi nacin ciscenja memorije od restartovanja...

1. Kliknite desnim tasterom miša na prazan prostor desktopa i izaberite komandu New > Shortcut.
2. U polje ukucajte sledeće: %windir%\system32\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks.
3. Kliknite na Next.
4. Dajte prečici ime recimo Brisanje memorije.
5. Kliknite na Finish.

Kad god vidite da vam se računar usporio,dupli klik na ovu prečicu da biste očistili memoriju i računar će ponovo početi da radi normalnom brzinom.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
To bi otprilike slikovno izgledalo ovako.....

Desni klikmisa na desktopu a zatim u padajucem meniju kliknite na New Shortcut.......broj 1



U novom prozoru upisite.....

%SystemRoot%\system32\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

a zatim kliknite na Dalje......broj 2



Dajte ime fajlu po zelji (Brisanje memorije ili Clear Memory......nebitno) i klikni na Zavrsi.....broj 3



Kad god vidite da vam se računar usporio,dupli klik na ovu prečicu da biste očistili memoriju i računar će ponovo početi da radi normalnom brzinom....

 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF...............

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!585&authkey=AD1oc9HwcYgjy6g" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
11
odgovor..

kada to napravim i pojavi se ona datoteka na deskoptu jel ju mogu odmah obrisati ili je to u stanju radnje tog čišćenja ili....daj malo mi obijasni to...kada napravim to sve kako si napisao i što se tada događa....kada je to čišćenje gotovo...pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
25
kada to napravim i pojavi se ona datoteka na deskoptu jel ju mogu odmah obrisati ili je to u stanju radnje tog čišćenja ili....daj malo mi obijasni to...kada napravim to sve kako si napisao i što se tada događa....kada je to čišćenje gotovo...pozdrav

Boki ti je napiso i sve ljepo objasnio na post 2
Kada kliknes na ikonku koji si dobio na desktop....dobijes casovnik koji radi par sekundi...a zatim osjetis razliku pri rad sa kompjuterom....:)))
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
205
kada to napravim i pojavi se ona datoteka na deskoptu jel ju mogu odmah obrisati ili je to u stanju radnje tog čišćenja ili....daj malo mi obijasni to...kada napravim to sve kako si napisao i što se tada događa....kada je to čišćenje gotovo...pozdrav

Nije to čišćenje u bukvalnom smislu, veČ oslobađanje radne memorije od procesa,
za kojima više nema potrebe.
Svaki put kad startuješ neki program aktivira se njegov proces, kad ga isključiš,
normalno bi bilo da se sve vezano za njega izbriše, medŽutim....
Ostaju pojedini delovi tih procesa zapisani u memoriji, kako bi olakšali ponovno
aktiviranje istog programa.
Vremenom se toga nakupi, pa umesto olakšavanja, od prenatrpanosti kanta u stvari uspori!!

Ovom komandom sve te ostatke brišeš.
I možeš je ostaviti na desktop-u, ako ti ne smeta, pa povremeno klik na NJ,
sve u zavisnosti koliko čega raznoraznog otvaraš.
Samo izvršenje traje koju sekundicu.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
kada to napravim i pojavi se ona datoteka na deskoptu jel ju mogu odmah obrisati ili je to u stanju radnje tog čišćenja ili....daj malo mi obijasni to...kada napravim to sve kako si napisao i što se tada događa....kada je to čišćenje gotovo...pozdrav


Pa objasnio sam ti vec jednom na jednom drugom forum.......znas vec kom....i sada posle mesec dana isto pitanje........
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
5.515
Nije mi jasno ,pr vi primer ima razlicitu naredbu ( %windir%\system32\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks.)od drugog primera:
(%SystemRoot%\system32\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks) a imaju istu funkciju.
Dali su to dva razlicita primera za istu stvar?Ja sam to tako razumela.
Savic I.
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
ma samo uradite kako vam je covjek objasnio pratite slike i radite po njima i sve ce da radi bez mane
 
Natrag
Top