ciscenje kulera .

Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
3
ljudi hteo bi da vas pitam dali kad se kuler skine sa maticne ploce radi ciscenja od prasine mora da se na procesor nekakva pasta ili nista nemora da se radi . :info:
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
mozes skinuti samo pazi da neostetis pastu, a mozes sa usisivacem i cetkicom za likovno ,samo malo vecom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
150
Ali nije lose da ako vec skida promeni i pastu.Onu lepo skini toalet papirom,da ne ostane nista,da se sija i kuler i procesor,i onda na procesor stavic pastu,ali MALO,otprilike kao zrno pirinca,jer je to savrseno ravno,i ako stevis vise sve ce da se razlije.A Ako ne planiras da menjas pastu onda nemoj ni slucajno da cistis kuler sa donje strane i procesor.Pasta je obicno sive boje,i pazi da je ne ostetis.E sad neznam koj procesor ima,kod mog INTEla je ono ravno i kad stavim jednu tackicu sve se ravnomerno razlije,a kod mog drugog kompa je AMD i damo je donja strana kulera malo hrapavija,i mora vise da se stavi.U svakom slucaju,stavi pastu,namesti procesor,pa onda skini da vidis da li je sve ravnomerno razmazano.Ako nije dodaj jos malo i prstom razmazi.





Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Ali nije lose da ako vec skida promeni i pastu.Onu lepo skini toalet papirom,da ne ostane nista,da se sija i kuler i procesor,i onda na procesor stavic pastu,ali MALO,otprilike kao zrno pirinca,jer je to savrseno ravno,i ako stevis vise sve ce da se razlije.A Ako ne planiras da menjas pastu onda nemoj ni slucajno da cistis kuler sa donje strane i procesor.Pasta je obicno sive boje,i pazi da je ne ostetis.E sad neznam koj procesor ima,kod mog INTEla je ono ravno i kad stavim jednu tackicu sve se ravnomerno razlije,a kod mog drugog kompa je AMD i damo je donja strana kulera malo hrapavija,i mora vise da se stavi.U svakom slucaju,stavi pastu,namesti procesor,pa onda skini da vidis da li je sve ravnomerno razmazano.Ako nije dodaj jos malo i prstom razmazi.




Pozdrav!







vjerujes li da ja nemam nikako paste. kad sam mjenjao maticnu skinuo je i nisam nikako stavljao i sve radi super, al ovakve eksperimente nebi nikom preporucio.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
513
Mozda imas aluminijumsku zastitu za koju nije potrebna pasta.Procesor bi se vrlo brzo zagrejavao bez paste i dolazilo bi do restarta ili zamrzavanja slike.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
zasto skidat kooler sa procesora radi ciscenja jednostavno uzmi cisti kist i pređi preko ventilatora i dok jednom rukom prelazis sa kistom drugom sa usisavacem povuces prasinu i gotovo bez stavljanja i j***nja sa pastom.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Mozda imas aluminijumsku zastitu za koju nije potrebna pasta.Procesor bi se vrlo brzo zagrejavao bez paste i dolazilo bi do restarta ili zamrzavanja slike.


neznam,mozda a i komp je otvoren sa svih strana, skinuo mu sve poklopce koje ima. ostala samo sasija. a ako ima alu zastitu jos bolje necu da cackam pa da da je izgrebem i onda vece zlo.
 
Učlanjen(a)
10.10.2009
Poruka
17
ja e koristim kompresorom i istupivanjem vec godinama i jos se nije nista desilo iako mi se tio bas nesvida jel kompresor zabije prasinu u rupice i moze napravit stetu ali eto ja jos nisam imo problema, samo otvorim komp sa svih strana i prasi brate!!!
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
82
Koji ti je soclet ploce,ujedno obicno cooler se moze skinuti i bez aluminijskog hladjenja(starije ploce)!Sto se tice ciscenja racunara nekako nebi preporucio kompresor za produvavanje pogotovo na starijim plocama zbog pregrevanja lemova koji vremenom oslabe ili takozvani (ladan lem) i sl a kompresors stvara pritisak na plocu pa nedaj boze moze doci do komplikacija,naravno moje misljenje!!!Po meni najbolji recept je cetkica za bojenje po mogucstvu veca, naravno mekana ocistiti plocu i pazljivo usisati!
 
Natrag
Top