Ciscenje hard diska

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Prilikom rada racunara, pogotovo sa neta skupljaju se velike količine nepotrebnih datoteka . Sve te datoteke možete bez ikakvog rizika ukloniti sa tvrdog diska (hard diska) uz pomoć Disk Cleanup-a.
Disk Cleanup možete pokrenuti na nekoliko načina, a stalnim ciscenjem hard diskova racunar ce vam raditi znatno brze.
Posto ste otisli u My computer obelezite hard disk koji zelite cistiti a zatim desni klik misa te u padajucem meniju kliknite na Properties......broj 1



U novom prozoru kliknite na Disc Cleanup.....broj 2



U novom prozoru izstiklirate stavke koje celite ocistiti a zatim kliknite na Uredu.....broj 3



Pitace vas dali zelite da izvetete ove radnje gde cete kliknuti na Da...broj 4.....i postupak ciscenja pocinje....



Posle ciscenja svih hardova primeticete brzi rad racunara...Takodje preporucuje se da se posle ciscenja uradi i defragmentacija diskova a to smo ranije opisali kako se radi.....
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF....



:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!584&authkey=AJoX4J1vjXDzn00" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
10.12.2009
Poruka
1
Pratila sam uputstva i cim sam kliknula na Disc Cleanup, pojavio mi se prozorcic sa metlicom i odmah je poceo da cisti . Odmah sam kliknula na cancel i prekinula proces . Pretpostavljam da bi mi ocistio sve sa diska ili nisam u pravu ?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pratila sam uputstva i cim sam kliknula na Disc Cleanup, pojavio mi se prozorcic sa metlicom i odmah je poceo da cisti . Odmah sam kliknula na cancel i prekinula proces . Pretpostavljam da bi mi ocistio sve sa diska ili nisam u pravu ?

Kada ti pojavi taj prozor onda ti skenira Hard disk.......nista strasno.....Kada iskenira onda ti sama odredjujes sta ces ocistiti cekiranjem kvadratica pored imena....Tek kada kliknes na Yes.....,nastaje ciscenje suvisnih stvari koje iscekirala .....
 
Natrag
Top