CG: Evro po evro, na kraju pljačka

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]CG: Evro po evro, na kraju pljačka
[/h] Izvor: Vijesti



Pripejd korisnici usluga mobilne telefonije sve tri mreže koje posluju u Crnoj Gori, bili su blago rečeno, besni na operatere.

11191146924ff96b63b66de203580845_orig.jpg


Zbog odluke Vlade da umesto od bogatih, državnu kasu napuni novcem i najsiromašnijih slojeva naplatom taksi u iznosu od jednog evra za SIM kartice, električna brojila i kablovske priključke, korisnici mobilne telefonije su bili ogorčeni nakon što su shvatili da uz taj, na računima ostaju bez dodatnog evra.
Nekima su, uprkos tome što su na računima, nakon obračuna takse imali dovoljno novca da ostvare poziv, odlazni pozivi suspendovani. A pojedini pripejd korisnici bili su i u minusu.

"Ovo je zemlja čuda", opisao je situaciju ukratko Predrag Boljević iz Centra za zaštitu potrošača.

Operateri su imali vremena od februara, kada je najavljeno uvođenje novih taksi, da svoje sisteme pripreme za naplatu, ali se to očigledno nije desilo. Najviše nepravilnosti u obračunu takse od jednog evra redakciji Vijesti prijavili su korisnici T-Mobile mreže.

Danka iz Podgorice je sa postpejd računa na pripejd broj prebacila pet evra i zatražila aktiviranje usluge koja omogućava besplatno telefoniranje u 067 mreži tokom narednih 15 dana.

"Operaterka mi je rekla da nemam dovoljno novca na računu, ona je nekako dobijala informaciju kako je stanje na mom računu 4,99 evra. Tražila sam potom aktivaciju usluge za sedam dana besplatnih razgovora, što košta tri evra. Upozorila me je da mi nakon ostvarenja prvog poziva sa računa biti skinut jedan evro do 1,99 preostalog iznosa ", ispričala je ona.

Nakon aktiviranja usluge besplatnih razgovora, stanje Dankinog računa iznosilo je 0,99 evra i uprkos tome nije uspela da ostvari nijedan poziv, čak ni unutar 067 mreže, što bi trebalo da je moguće čak i da je stanje njenog računa iznosilo nula evra.

Usledio je razgovor sa zaposlenima u Centru za pomoć korisnicima. Kada je dobila izvesnog Dragana, on je prebacio kolegama iz mobilne telefonije.

"Opet zovem 155, iz 100 pokušaja dobijem, opcija 1, opcija 4, čekam, čekam ... Javi se izvesni Boško. Sasluša problem, kaže da vidi da je opcija besplatnih razgovora uključena ".

"Dobro, zašto onda ne mogu da ostvarim nijedan poziv?", Pita Danka, na šta joj Boško odgovara "Prijaviću problem kolegama koji to otklanjaju."

-"I šta ja imam od toga? Kako ću znati da je greška ispravljena?"

-"Pa ostvarićete poziv."

-"A ako ne uspete da reši te probleme, onda ću ponovo zvati, pa ćete vi opet prijaviti problem kolegama i tako u krug, je li?"

-"Ne, gospođo, uspećete da ostvarite poziv."

Dankin slučaj nije bio usamljen.

 
Natrag
Top