Ćerku sam kroz plamen izneo u naručju iz sobe

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Zbog svađe o imovini zapalio kuću benzinom


Ćerku sam kroz plamen izneo u naručju iz sobe





Izvor: Blic Ana Vušović | 02. 03. 2011. - 00:02h | Foto: N.Kostić

VRŠAC - “Brzo ćemo ozdraviti, jel’ da, tata?“, pitale je juče kroz suze svog oca M. M. (8), devojčica koja se u Beogradu u Dečjoj klinici u Tiršovoj, oporavlja od teških opekotina po licu i rukama. Ove povrede zadobila je u požaru koji je izbio u kući u Ulici generala Emanuela Arsenijevića u Vršcu u subotu uveče, nakon što je Dragan Makaj, poznati lokalni majstor i kršteni kum devojčice, besan zbog svađe sa bivšom ženom, zapalio benzinom kvarcnu peć i izazvao katastrofačlan požar u kojem je teško povređeno šest osoba.
121165_1019-tirsova--004-foto-nkostic_f.jpg

Zoran Momirov juče sa ćerkom u bolnici


Porodica Momirov, otac Zoran, njegova ćerka M. M., sestra sa dvoje dece, ali i vinovnik ove nesreće Dragan Makaj, jedva su se živi izvukli živi iz vatrene stihije, koja je prema Zoranovim rečima, u sekundi zahvatila kuhinju, dnevnu sobu i kupatilo.

121164_1018-tirsova--002-foto-nkostic_hs.jpg


- Pozvao nas je da popijemo kafu. Često sedimo uveče zajedno, družimo se godinama. Otišli smo porodično, pošto smo kumovi i svi se znamo. On je inače krstio moju ćerku, a sad da joj ovako nešto napravi... Ne mogu da shvatim, mogao je sve da nas poubija. Telefonom ga je zvala bivša žena, svađali su se, tražila je da joj prepiše pola kuće... Odjednom je pobesneo, vikao kako ga niko ne voli i onda je naglo razbio ekran televizora. Ukočili smo se, nismo znali kako da reagujemo. Dok smo se pribrali, izašao je na ulicu i za minut se vratio sa kantom benzina kojom je polio kvarcnu peć. Eksplodirala je i plamen je u trenu buknuo na sve strane. Bilo je strašno, neopisivo rečima. U naručju sam ćerku izneo iz tog pakla - priča sa suzama u očima Zoran Momirov (42), koji je ozbiljno povređen sa opekotinama po licu, šakama i nogama došao juče u Beograd da poseti ćerku. Potresan susret prošao je u suzama, dok je u bolničkoj sobi Zoran pokušavao da uteši svoje dete.

- Pozdravi braću, tetku... i sve kod kuće. Dobro sam ja, brzo će ovo da prođe. Kako si ti tata, jel te boli?- drhtavim glasom, hrabrila je devojčica pokušavajući da zadrži suze pričala je M. M., koja se od sreće pridigla u krevecu kada je na vratima ugledala oca.

Zoran kaže da će protiv Dragana podići tužbu.

- On je lud čovek. Čujem da šeta Vršcom i da ga niko ne dira. U policiji su mi rekli da dođem i dam izjavu - rekao je Zoran juče za “Blic”.

Komšije tvrde da je Dragan često pijan i sklon suicidu. Tvrde da su ga dva puta sprečavali da se obesi zbog nerešenih odnosa sa sadašnjom i bivšom ženom.

Piroman priveden, pa pušten

Dežurni istražni sudija u Vršcu, Milorad Ankić rekao je za “Blic” da uzrok izbijanja požara još nije utvrđen.
- Dragan je pod dejstvom alkohola odbio da mu se ukaže medicinska pomoć. Uzrok požara još utvrđujemo, istraga je u toku - rekao je sudija Ankić. Očevici iz bolnice kažu da je Dragan bio vidno pijan i psihički rastrojen. Policija ga je privela i podnela krivičnu prijavu za izvršeno krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti. Zbog teških povreda Dragan je ubrzo pušten iz pritvora. U međuvremu ga je policija ponovo privela. Danas će istražni sudija doneti odluku da li će Dragana poslati u duševnu bolnicu ili u pritvor.A. Č.
 
Natrag
Top