Cela vojska mora da se vakciniše

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Cela vojska mora da se vakciniše

Ljudi žele po svaku cenu da idu u vojsku, ali ne smem da rizikujem, rekao je Dragan Šutanovac povodom odlaganja decembarske klase zbog gripa.



Ministar odbrane Dragan Šutanovac izjavio je u Jagodini da će biti doneta odluka da svi pripadnici vojske moraju da se vakcinišu protiv novog gripa, a ako neko ne želi "moraće da se o tome izjasni i biće promenjen".

Vakcinisanje je važno, pogotovo u kopnenoj zoni bezbednostu, tamo gde smo najoperativniji sve vreme i gde svi moraju biti zdravi i zaštićeni, istakao je Šutanovac, učestvujući kasno sinoć u emisiji jagodinske televizije "Palma plus".

"Ako postoji opasnost da neko zarazi celu četu, ili brigadu, onda je to rizik za celu državu i to je stvar gde stvarno nemamo pravo na emocije", rekao je on.

Ministar je dodao da je odluka da se "pomeri" decembraska klasa regruta za kraj januara, bila teška odluka koja je doneta na predlog Uprave vojske za zdravstvo, a dogodilo se da od posledice gripa i upale pluća umre jedan major, koji je bio je zdrav, ali nije želeo da se adekvatno i na vreme leči.

"Imam mnogo intervencija, ljudi žele po svaku cenu da idu u vojsku, ali ne smem da rizikujem - veliki rizik bi bio na meni, na svima nama, zato na prvom mestu nam je zdravlje", rekao je Šutanovac i ocenio predlog Uprave za zdravstvo "vrlo pozitivnim potezom".


Izvor: Tanjug
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Siroti vojnici! Pa, kada su već nabavili vakcinu, moraju da je potroše! Prvo su je hteli naplaćivati, sad dele dzabe pa ne ide, i na kraju daj vosku i policiju! Strašno!
To me pdseti na onu priču zašto se prostitucija ne legalizuje - ako se legalizuje, prostitutke mogu da osnuju sindikat, kad osnuju sindikat imaju pravo na štrajk a kad su u štrajku, ko će da ih menja - vojska i policija!
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Nasi ministri sebi puno daju za pravo. Pa ko to moze da odluci da neko mora da se vakcinise? I sta to znaci da ce onaj ko ne zeli da se vakcinise "biti zamenjen"? Svaki daljnji komentar ove nebulozne izjave koja se kosi sa mnogo stvari vezanih za toliko, od strane vlasti naglasavana ljudska prava, jeste suvisan. Ovim je gospodin ministar sam sebe opisao u dovoljnoj meri.

Neka se doticni ministar prvo malo informise koliko ljudi u svetu umre od obicnog gripa, a koliko od ove farmaceutske prevare i farse krmeceg, odnosno praseceg gripa. Ocigledno, ni epidemije nisu kao sto su nekada bile.
 
Član
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
11
Ta ljudi moji, puko ministar i svita lovu za vakcine. Mora to neko i da primi. Ko drugi uskace kad je frka nego vojska, al eto cujem da ce i decu da pelcujedu pod moranje po skolama i zene po vrticima. Ta vlast i onemocalost su gadna kombinacija. Ta sto ne bodu jedni druge, nek nas puste da se sami snalazimo.
 
Natrag
Top