Časovi na internetu zbog straha od gripa

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Časovi na internetu zbog straha od gripa

Blic 01.12.2009 17:01



Više od 100 osnovaca iz novosadske škole „Đorđe Natoševića” ne dolazi na nastavu od kako se pre nekoliko dana školom pronela priča da je jedna učenica zaražena virusom novog gripa H1N1. Kako ne bi zaostajali sa gradivom, učenicia koji su zbog predostrožnosti ili prehlada uobičajenih za ovo doba godine ostali kod kuće omogućeno je da se sa nastavnicima dopisuju putem interneta, a mejlovima dobijaju zadatke i obaveštenja o lekcijama.

- Nakon informacije da je jedna učenica petog razreda možda obolela od novog gripa, pojedini roditelji su se uplašili za decu, što je u dva odeljenja dovelo do osipanja učenika. Za sada školu ne pohađa oko 12 odsto učenika, što je praktično uobičajen broj izostale dece u ovom periodu godine - kaže direktor Nedeljko Đorđić, napominjući da u svakom razredu nedostaje po dvoje, troje dece.


Nema potrebe da se redovna nastava obustavi, dodaju u školi, a primenili su unapred pripremljeni plan za rad u vanrednim okolnostima.
- Svi profesori su obavezni da urade radne liste za nedelju dana koje se šalju odsutnim đacima. Za učenike koji nemaju pristup internetu, zadaci se u pisanoj formi predaju njihovim roditeljima koji mogu doći po njih u školu - kaže Đorđić.
Odsutnim učenicima se najčešće šalju zadaci iz srpskog jezika, matematike, biologije i hemije, odnosno svih predmeta za koje, uz udžbenik, postoje i radni listovi.
- Zbog povećanog odsustva dece i nenadanog raspusta koji smo dobili, bukvalno je bilo nemoguće ispratiti program, pa sam zbog dece morala da se snađem. Iskoristila sam to što svi oni koriste računare i internet, tako da sam na nekoliko adresa koje sam imala poslala zadatke iz gramatike da vežbaju, a oni su to prosledili i ostalim učenicima - kaže profesorica srpskog jezika Branka Bubanj.
Odsutni učenici su, objašnjava ona, tako u stalnom kontaktu sa gradivom, a jedna učenica je vežbe odnela u fotokopirnicu da i ostali njeni vršnjaci mogu da uzmu svoj primerak.
Đaci kažu da im se ovaj princip rada čak i sviđa jer imaju i po nedelju dana da urade domaći i uče i vežbaju gradivo.


 
Natrag
Top