Cas srpskog jezika-najnepotrebniji od svih!

Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
2
Da li ce ikada trebati da zna neku pesmu napamet ili mozda ko je napisao neko delo?
Upravo zbog tih stvari je nasa drzava kakva jeste posto Osnovna skola ne pripremi decu za dalji zivot,posto znanje koje tamo nauce retko im koristi.Zato i nasi ucenici najgore prolaze na medjunarodnim takmicenjima...........
1. Познавање и разумевање књижевних дела "као и писаца који су то дело написали" је ствар опште културе.
2. У ОШ учимо о независним предикатским реченицама, уобичајеном реду речи, придевима (суперлативима)... па не долази до двосмислености у тумачењу реченице "Zato i nasi ucenici..." јер помислих да је у тој групи "најгорих" ко зна ко још ...
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
2
@miminejo - Slažem se!

Svi se pitaju "šta mi to u životu?", al' zato ne znaju da slože rečenicu kako treba. Možda ti i neće trebati ako misliš da se ceo život družis sa ljudima koji će pisati "neznam, ne ću, uradi ti, uradijo sam, dali (u upitnom obliku)". Ja poznajem pravopis i smetaju mi takve greške, zbog toga i izbegavam razgovore sa ljudima koji tako govore. Možda sad ovo izgleda nadmeno, ali, ako se malo zapitate, shvatićete da sam upravu.
 
Natrag
Top