Cane optužio Medojevića da radi za Miškovića i Beka (video)

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Cane optužio Medojevića da radi za Miškovića i Beka (video)


Nalazim se u svojoj kući u Ženevi. Priče koje iznosi Nebojša Medojević, da sam na Žabljaku naručio je Milan Beko, po čijem nalogu on radi, rekao je Stanko Subotić Cane, optužen za šverc cigareta, u direktnom uključenju u emisiju “Intervju sa Jugoslavom Ćosićem “ na TV B92, čiji je gost bio lider Prokreta za promjene Nebojša Medojević.

21580_1602-medojevic-foto-afp_hs.jpg


Nebojša Medojević


Medojević je pričao o sprezi narko-kartela Darka Šarića, osumnjičenog za šverc 2,7 tona kokaina, sa vlastima u Crnoj Gori, kada je Ćosić najavio uključenje Subotića, tvrdeći da su ga pozvali “na njegov švajcarski broj”.

- Ja sam u Ženevi, gde živim već 12 godina. Neka mi taj čovek kaže zbog čega laže? Ovde sam slobodan čovek i nema potrebe da se krijem”, pričao je Subotić povišenim tonom.

On je potom ponovo pitao Medojevića da objasni ”zbog čega laže da se krije na Žabljaku”.

- Da li to govori po nalogu Beka i Miškovića koji su me prevarili za 50 miliona evra i sada im treba neko da me napada. Oni su direktni nalogodavci tih tvrdnji. Beko i Mišković su od tog novca kupili Luku ”Beograd i ”Večernje novosti” - tvrdio je Subotić.

21581_1604-cane_hs.jpg


Stanko Subotić


Subotić je naveo da ”Mišković i Beko u Crnoj Gori imaju Medojevića, u Hrvatskoj Ratka Kneževića, a u Srbiji Aleksandra Tijanića.”

- Protiv njih sam u Švajcarskoj podneo prijave – rekao je Subotić. On je poručio ”da ukoliko treba još nešto da odgovori da ga slobodno pozovu”. Za vreme dok je govorio Subotić, Medojević mu nije odgovarao, već je po okončanju telefonskog razgovora demantovao te navode i rekao da je izjave Subotića shvatio kao pretnju.

- Nikada nisam uzeo ni dinar za svoje javne nastupe, zbog čega sam i meta ljudi iz tajkunsko-kriminalnog miljea. Nikada me Beko nije zvao, niti smo razgovarali i to se lako može proveriti. Ako vas lice sa crvene Interpolove poternice ovako kvalifikuje onda su to pretnje - rekao je Medojević.

Medojević je govorio i o vezema klana Darka Šarića i Stanka Subotića.

- Mreža pomoraca, koju čine uglavnom ljudi iz Crne Gore, ali i Hrvatske i Srbije, dnevno je unosila u Crnu Goru oko tri miliona evra od kokaina. Taj novac je potom opran preko crnogorskih banaka koje su ga slale na račune of-šor kompanija, a potom je korišćen za neke privatizacije u Srbiji - rekao je Medojević.

Medojević: Poruka za Tadića i vlasti u Srbiji

- Nisam znao da će se Subotić uključiti u emisiju. Nemam komenar na to. Bio sam iznenađen. Nikada nisam dao izjavu u vezi Miškovića i Beka. To što je Subotić rekao da im je on dao novac da kupe Luku „Beograd“ i „Večernje novosti“ prvi put sam čuo u emisiji. Beka sam sreo nekoliko puta, a Miškovića ni ne znam. Ovo je bila očajnička poruka i pretpostavljam da Subotić verovatno ima neke informacije da se protiv njega u Srbiji sprema neka veća optužnica. Ovo je bila poruka i Tadiću da će se Subotić boriti, a, ipak, možda samo blefira. Očito je da se iza ovoga valja krupna stvar i da sam u ovoj emisiji bio kolateralana žrtva. Ja sam tu samo iskorišćen i lažno optužen. Ovo nije bila pretnja samo meni, već i Tadiću i vlastima u Srbiji - rekao je sinoć za „Blic“ Nebojša Medojević.


Na pitanje da li verujete da se Subotić javio iz Ženeve, Medojević je odgovorio da ne veruje.

- Verujem da su moje informacije bile tačne. Jasno je koja bila je namera ove emisije i ja ću sutra u Beogradu podneti krivičnu prijavu protiv Subotića zbog klevete - rekao je sinoć Medojević za „Blic“.


[YOUTUBE]NPypl8B7J8A[/YOUTUBE]


Izvor: Blic/E.B
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2010
Poruka
3
Ima li neko link gde moze da se skine celi intervju.
 
Natrag
Top