Čak Di: Provod u Skadarliji

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Muzičar Čak Di, član legendarnog sastava Public Enemy, prisustvovao je promociji projekta Face Of Freedom koja je organizovana u knjižari Vulkan u centru Beograda
Popularni muzičar je zajedno sa talentovanom slovenačkom zvezdom Tijanom Bas upoznao prestoničku publiku o lansiranju projekta Face Of Freedom. Ova akcija ima za cilj podizanje javne svesti o gorućim društvenim problemima u Evropi i ostatku sveta. Deo spota za promotivnu numeru snimljen je u fabrici Zmaj u Beogradu.
- Odlično sam se proveo u Beogradu, ljudi su super, ekipa je bila potpuno profesionalna. Slobodno veče smo iskoristili za posetu Skadarliji, oduševila me je vaša hrana, iako sam imao sužen izbor s obzirom na to da sam vegetarijanac, i muzika koju smo slušali je odlična – otkriva Čak Di.


Izvor: Story
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Čak Di: Uživam uz trubače i srpsku hranu


Prethodna dva dana Čak Di, frontmen kultnog američkog sastava “Public Enemy”, i slovenačka pevačica Tijana Bas su u Beogradu snimali spot za numeru “Face Of Freedom”, kojom se promoviše istoimeni projekat čija je namera da upozori ljude na jačanje nacionalističkih i neofašističkih snaga u svetu. Legendarni Čak Di kaže da je ponosan što je deo ovog projekta kao i da iskreno veruje da muzika može da promeni svet.

85919_zabpablik02fotodmilenkovic_f.jpg


- Grupa “Public Enemy” se uvek borila protiv svih oblika ugnjetavanja i diskriminacije, a po mom mišljenju muzika je idealna za izražavanje stava. Hip-hop je izazvao mnogo promena u svetu i ujedinio ljude različitih kultura i ne vidim zašto to ne bi bio slučaj i sa drugim vrstama muzike. Verujem da hip-hop može da oslobodi ljude i zato sam sa velikim zadovoljstvom prihvatio da učestvujem u ovom projektu kojim želimo da pokažemo da ljudi sa Balkana, i svih ostalih delova sveta treba da se bore protiv diskriminacije - priča Čak Di za “Blic” i napominje da se uvek sjajno provede u Srbiji.

- Fasciniran sam srpskom muzikom, naročito trubačima, i naravno, ukusnom hranom.

Da podsetimo, bend “Public Enemy” je do sada dva puta nastupao u Beogradu, 2003. u Hali sportova, a 2008. na Sajmu.
Krajem osamdesetih “Public Enemy” su objavili numeru “Fight The Power” koja je postala jedna od himni svih građanskih protesta u Americi, a ovu pesmu je magazin “Rolling Stone” uvrstio na svoju listu 500 numera koje su oblikovale rokenrol muziku.

- Za ovih dvadesetak godina od kada smo snimili “Fight The Power”, neke stvari vezane za ljudska prava su se promenile nabolje, neke su gore nego ranije, i zato nikada ne smemo da prekidamo sa borbom jer sloboda govora, muzika i kultura trebalo bi da budu osnove svakog društva - zaključio je Čak Di.

Spot za numeru “Face Of Freedom” je uglavnom sniman u staroj fabrici “Zmaja”, nekoliko kadrova je urađeno u centru Beograda, predviđeno je da završne scene budu snimljene u Njujorku, a premijera se očekuje u januaru.

- Pesma govori o jačanju neonacističkih snaga u svetu i upozorava da se protiv toga moramo boriti na globalnom nivou. Nakon spota, prelazimo na drugu fazu projekta koja podrazumeva otvaranje veb-portala, a završna faza će biti osnivanje fondacije “Face Of Freedom” koja će skupljati sredstva za pomoć “licima slobode” koja su ugrožena širom sveta - navodi Srđan Trifunović, autor projekta “Face Of Freedom”.

Po rečima Tijane Bas, duet sa Čakom predstavlja zanimljivu kombinaciju etno muzike i hip-hopa. - Verovatno smo izmislili novi pravac, trubači uz “Public Enemy” - kaže kroz smeh Tijana Bas, a američki hiphoper se nadovezao rečima: ”Nismo želeli da snimimo klasičnu američku pesmu već smo hteli da napravimo omaž kulturi nekadašnje Jugoslavije”.

Izvor:Alo
 
Natrag
Top