Budite u vezi s nekim tko je jednako čudan i nepodnošljiv kao i vi

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Budite u vezi s nekim tko je jednako čudan i nepodnošljiv kao i vi

hernan-sanchez-unsplash-696x333f2b056b04f49e3a4.jpg


Biti u vezi s čudnom osobom nije loša stvar. U stvari, to je stvarno jako dobra stvar. Jer, budimo iskreni – i vi ste čudni, piše thoughtcatalog.

Plešete u donjem rublju dok pjevate, držeći četku za kosu umjesto mikrofona. Volite razgovarati s različitim naglascima svake dvije sekunde.

Govorite jako glasno u restoranima točno kada nastupi duboka tišina. Nosite različite čarape. Volite raditi grimase. Spotičete se i padate. Često.

Niste baš slika savršenstva.

Volite jesti krafnu ili Snickers s nožem i viljuškom. I nije vas briga što još uvijek plačete kada slušate balade Bijelog Dugmeta.

Svi smo mi čudni na razne načine. Svi mi radimo stvari van norme. I uvijek je nekome zbog toga neugodno. Dakle, umjesto da skrivamo naše čudne sklonosti i otkačenu osobnost, mislim da je vrijeme da prihvatimo sebe.

Neki ljudi imaju tendenciju da izlaze s osobama koje kontroliraju svoje čudne navike. Oni su cool, vladaju sobom. Kažu “hvala” i “molim” u svakoj drugoj rečenici.

Oni ulijevaju čaj u šalicu s podignutim malim prstom.

Oni nikada neće reći ili učiniti nešto pretjerano. Oni preziru bučne, iritantne ljude koji imaju svoje mišljenje. Oni slijede gomilu.

A možda vama odgovara biti u vezi s takvom osobom. Možda ste i vi s druge planete. No, mi – čudaci – ne možemo biti s nekim tko ne može ismijavati sebe. Ne možemo biti s nekim tko pokušava sakriti svoje čudne navike, tko se pokušava promijeniti prema standardima koje društvo smatra prihvatljivim.

Ti ljudi mogu biti savršeno lijepi. A možda vam se čak na neki način i sviđaju.

No, oni su tako dosadni.

Stvarno. Zar stvarno mislite da ćete ostvariti dugoročan, kvalitetan odnos s nekim tko je savršen u svakom pogledu? Mislite li da ćete se zaljubiti u nekoga tko ne može prihvatiti čak ni vašu osobnost? Mislim da nećete.

Budite u vezi s nekim tko je jednako čudan i nepodnošljiv kao i vi.

Budite u vezi s nekim tko se s vama natječe u slaganju najružnijih grimasa. Budite u vezi s nekim tko voli vikati svom snagom, iz dubine svojih pluća samo radi zabave. Budite u vezi s nekim tko ima svoj ples zbog kojeg svatko bulji u njega u čudu.

Budite u vezi s nekim tko prihvaća svoje osobenjaštvo. I tko se smije sebi jednako koliko se vi smijete sebi. Budite u vezi s nekim kome neće biti neugodno kada učinite nešto potpuno ludo na zabavi.

Budite u vezi s nekim tko će vam se pridružiti kada počnete plesati po stolovima. Budite u vezi s nekim tko neće dopustiti da izgubite sebe. Budite u vezi s osobom koja vas voli zbog onoga što vi jeste.

Nemojte za vezu birati previše drage muškarce. Ni one dosadne. Niti one koji samo pokušavaju ugoditi drugim ljudima.

Odaberite osobu koja zaista živi. Onoga tko voli druge čudne ljude. Odaberite osobu koja će voljeti sve vaše čudne navike, u dobru i u zlu.

Takav muškarac vas nikada neće osuđivati ili vam reći kako se trebate ponašati. Nikad vam neće zapovijedati i pokušavati vas ukalupiti u nešto što društvo može prihvatiti. On će vas samo voljeti.

I to je sve što ćete trebati.

(Atma.hr)
 
Natrag
Top