Britanka bi mogla u zatvor zato što je bacila opušak ispred kuće

Dałe
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
3.295
[h=1]Britanka bi mogla u zatvor zato što je bacila opušak ispred kuće[/h]Izvor:Sarajevo-x.com

Britanka Tracey John bi mogla završiti u zatvoru zbog toga što je bacila opušak ispred ulaznih vrata svoje kuće. Majci troje djece je naređeno da plati gotovo 600 eura kazne zbog bacanja opuška, ali ona je ustrajna u tome da kaznu ne plati i kaže da će radije ići u zatvor.

111116055.jpg


Tracey je pušila cigaretu ispred ulaznih vrata kada ju je vidio čovjek za kojeg bi se u britanskim uslovima moglo reći da je nešto poput eko-policajca, kako baca opušak na pločnik.

Nakon što joj je ponuđeno da odmah plati 87 eura ona je odbila, ali je predmet poslan na prekršajni sud pa je iznos dostigao gotovo 600 eura, što je ujedno i jedna od najvećih kazni za bacanje opuška u ovoj zemlji.

"Nema šanse da platim toliku kaznu zato što sam bacila opušak ispred svojih ulaznih vrata, ako budem morala radije ću ići u zatvor", rekla je Tracey, prenosi Daily Mail.

Ona kaže da takvo nešto radi iz protesta i da svoj stav smatra borbom za prava pušača u Velikoj Britaniji.

Vijest o "progonu" Tracey John došla je u isto vrijeme kada je i Britanska medicinska asocijacija zatražila da se u automobilima zabrani pušenje čak i ako, osim vozača, nema drugih putnika.

Ova britanka kaže kako joj je naređeno da na mjestu plati oko 87 eura iako je pokupila opušak sa pločnika i stavila ga u svoj džep.

"Mislim da ovo nije ispravno i da me pokušavaju iskoristiti kao primjer za ubuduće", kaže Tracey John.

Britanka kaže da osjeća da su ugrožena njena ljudska prava i da će se boriti do posljednjeg momenta da ne plati kaznu.

"Ukoliko želim izaći ispred svoje kuće i zapaliti cigaretu, ja nikoga ne ugrožavam", zaključila je Tracey.
 
Natrag
Top