Britanac savladao šest hiljada kalorija za 26 minuta

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Mršavi Britanac savladao šest hiljada kalorija za 26 minuta











Izvor:
Blic.rs








Britanac Robert Pinto (39) uspeo je da strpa u sebe čak četiri kilograma hrane za svega 26 minuta. On je prihvatio izazov restorana “Džester dajner” iz Sauttauna u Grejt Jarmutu, koji poklanja obrok po ceni od 15 funti (18 evra) svima koji uspeju da ga pojedu za manje od jednog sata.


212884_zabdorucak_hf.jpg



Zbog veličine i visokog sadržaja kalorija, “Dečiji doručak”, koji je tako nazvan zato što teži više od prosečnog novorođenčeta, već izvesno vreme je na meti kritika zagovornika zdrave ishrane.

Džambo-doručak se sastoji od 12 režnjeva slanine, 12 kobasica, 6 jaja, 4 parčeta krvavice, 4 parčeta hleba s puterom, 4 parčeta tost hleba, 4 prženice, pasulja, paradajza, pečurki, prženog krompira i OSAM omleta sa sirom i krompirom. Poređenja radi, ima istu kalorijsku vrednost kao 12 big mekova (6.000 kalorija).

Iznenađujuće mršavi Pinto je ušao u "Ginisovu knjigu rekorda" nakon što je u novembru 2011. u “Marios kafeu” u Boltonu za svega 11 minuta i 46 sekundi za doručak smazao ogromnu količinu hrane, ali kaže da je “Dečiji doručak” bio najveći izazov do sada.

“Bio je to infakt na tanjiru, moram priznati da mi nije bilo nimalo lako, naročito sa prženicama koje su bukvalno plivale u masti”, rekao je on, dodavši da nije znao odakle da počne.

“Imam svoj sistem, od hleba pravim male sendviče napunjene ostalim sastojcima, što mi pomaže da ih progutam”, objasnio je on i priznao da posle konzumiranja mamutskog doručka provodi dosta vremena u toaletu.

“Zna da bude veoma bolno, ali u ponedeljak sam posle doručka trčao osam kilometara, otišao u teretanu i plivao. Morate da vodite računa o zdravlju”, kaže Pinto i dodaje da posle ovih orgija hrane do kraja nedelje ništa neće staviti u usta, izuzev voća i povrća.

 
Natrag
Top