Branislav Trifunovic

Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
488
Branislav Trifunovic

branislav_trifunovic.jpg

Rođen je 16. 01. 1978. godine u Kruševcu. Osnovnu i srednju školu zavšio u Užicu. Akademiju umetnosti, smer gluma, upisuje u Novom Sadu, u klasi prof. Petra Baničevića. Samostalni dramski umetnik.

Igrao je i igra u predstavama: „KAKO ZASMEJATI GOSPODARA“ režija K. Mladenović (Filip Hristić), „PER GINT“, režija K. Mladenović (Per Gint), „BUĐENJE PROLEĆA“ režija G. Stojanović (Hans Vrilov), „ANDROMAHA“ režija U. Jovanović (Pilad), „KAZIMIR I KAROLINA“, režija I. Milošević (Konferansijer), „SMRT“ režija M. Manojlović ( Manijak ), „MALAJSKO LUDILO“ režija A. Stojanović ( Dušan ), „HAMLET“ režija D. Jovanović ( Gildenstern ), „LULU“, režija G. Stojanović, (Alba Šen), „DISKO SVINJE“, režija K. Mladenović (Svinja ), „DERVIŠ I SMRT“ režija N. Bradić (Mula Jusuf ), „VIŠNJE U ČOKOLADI“, režija G. Šušljik (Sergej, „OPSADA CRKVE SVETOG SPASA“, režija K. Mladenović, (Bogdan)

Uloge na filmu:
„Dragan i Madlajna“, režija K. Kasić, „Pogled sa Ajfelovog tornja“, režija N. Lukčević, „Jesen stiže dunjo moja“, režija LJ. Samardžić, „Sedam i po“, režija N. Momčilović.

Nagrade i priznanja:
- Povelja za izuzetno glumačko ostvarenje, za ulogu u filmu „Jesen stiže dunjo moja“, na Filmskom festivalu u Nišu 2004. godine,

- Priznanje glumac Festivala za ulogu u filmu „Jesen stiže dunjo moja“, na Filmskom festivalu u Nišu 2004. godine,

- Nagrada za najboljeg mladog glumca, za ulogu u filmu „Jesen stiže dunjo moja“, na Novosadskom filmskom festivalu, 2004. godine.
Živi i radi u Beogradu​
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top