Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Boston je američki rok bend iz Bostona, država Masačusets. Najveće uspehe bend je postigao u periodu od 1970. do 1980. Pokretačka snaga benda je Tom Scholz: gitarista, klavijaturista, kompozitor i producent. Pesme ovog benda su neizostavni deo svake radijske plejliste u kojoj je fokus na klasičnom roku. Najpoznatije pesme ovog benda su "More Than a Feeling", "Peace of Mind", "Foreplay/Long Time", "Rock and Roll Band", "Smokin'", "Don't Look Back" i "Amanda". Prodali su preko 31 milion albuma u SAD-u, od toga je prvi album istoimenog naziva prodat u 17 miliona primeraka, a drugi album "Don't look back" u 7 miliona primeraka. Ukupna prodaja na svetskom nivou je preko 50 miliona primeraka.

b2custom.jpg


Članovi nisu odmah dali ime bendu Boston dok nisu uradili prvi album. Članovi Brad Delp, Jim Masdea, i Tom Scholz su radili album u svome kućnom studiju sa muzičarima iz okoline grada Bostona. Njihov debi album pod imenom Boston je izašao avgusta 1976. godine, što im je donelo ogroman uspeh. Album Boston je proglašen za najprodavaniji album u istoriji SAD-a. Nakon što su svirali sa grupama kao što su: Black Sabbath, Blue Öyster Cult, Foghat, i drugim otišli su na turneju 1977. godine da promovišu album. To je pomoglo Bostonu da u kratkom vremenu postane jedan od najvećih bendova rok muzike, a i šire. Boston je bio prvi bend u istoriji koji je na prvom nastupu u Njujorku svirao u Medison Skver Gardenu. Na albumu Boston su bila tri singla : "Peace Of Mind", "Foreplay/Long Time", i "More Than A Feeling. Nažalost, pevač benda Brad Delp izvršio je samoubistvo 9.marta.2007 godine.


Postava sa prva dva albuma:

* Tom Scholz
* Brad Delp
* Barry Goudreau
* Sib Hashian
* Fran Sheehan


b1custom.jpg


Sadašnja postava benda:

* Tom Scholz
* Michael Sweet
* Tommy DeCarlo
* Gary Pihl
* Kimberley Dahme
* Jeff Neal

b4custom.jpg


Bivši članovi:

* Brad Delp (deceased)
* Jim Masdea
* Barry Goudreau
* Sib Hashian
* Fran Sheehan
* David Sikes
* Doug Huffman
* Curly Smith
* Fran Cosmo
* Anthony Cosmo
* Anthony Citrinite
* Tom Hambridge

b3custom.jpg


Diskografija:

bostonm.jpg



Izvor: Wikipedia & Balkanrock



[video=youtube;Fm_-sW4Vktw]YouTube - Boston-More Than A Feeling[/video]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036

Ovo me podseća na vreme kad sam mislila samo o druženju i muzici! Jedno bez drugog nije moglo.
Snimali smo muziku, pravili svoje kompilacije, izbor za žurke, svirali, pevali, uživali...
Nostalgija...

Druže Tito, kriv si! Hvala ti!:)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Ovo me podseća na vreme kad sam mislila samo o druženju i muzici! Jedno bez drugog nije moglo.
Snimali smo muziku, pravili svoje kompilacije, izbor za žurke, svirali, pevali, uživali...
Nostalgija...

Druže Tito, kriv si! Hvala ti!:)

O, drugarice Mars, da sad ovo čita neko ko nas ne zna mislio bi da imamo 105 godina, cirka. :mrgreen: Ja kažem da je nostalgija bespotrebno osećanje za mlađe od 7-8 banki, pravićemo mi opet kompilacije, žurke, zezanja, uživanja... yes3 :D :D

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top