Bombaš iz Minska nije slovenske krvi

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Zvaničnik KGB-a tvrdi:

Bombaš iz Minska nije slovenske krvi





Izvor: Blic N. V. | 13. 04. 2011. - 00:02h | Foto: Reuters

MINSK - Za aktiviranje eksploziva na stanici metroa „Oktobarska” u Minsku u ponedeljak uveče, kada je poginulo 12 osoba, a više od 200 ranjeno, osumnjičen je mlađi muškarac neslovenskog izgleda, izjavio je juče Vadim Zajcev, predsednik Komiteta državne bezbednosti (KGB) Belorusije, koji je zadržao naziv službe iz sovjetskog vremena.
133639_0606-minsk-foto-reuter-stringerrussia_f.jpg

Pooštrene bezbednosne mere u prestonici Belorusije

Zajcev je, kako prenosi beloruska agencija Belta, rekao da KGB razmatra tri moguća motiva za teroristički napad - destabilizaciju situacije, osvetu ekstremističkih organizacija ili postupak bolesne osobe.

Ruska agencija Itar-Tas prenela je izjavu Aleksandra Milinkeviča, lidera beloruskog opozicionog Pokreta za slobodu, koji je isključio umešanost beloruske opozicije u eksploziju.

„Nije to tradicija u Belorusiji. Opozicija ne upotrebljava radikalne metode”, rekao je Milinkevič za Radio „Eho Moskve” i potom upozorio da treniranje strogoće ne bi vodilo nigde. Prema navodima agencije RIA Novosti, identifikovano je pet poginulih ženskih i četiri poginule muške osobe, među kojima su najstariji 1954. godište, a najmlađi 1990. godište.

Agencija je navela da je među žrtvama i Roman Kaptjuh (21), sin osvajača olimpijske bronze u bacanju diska Vasilija Kaptjuha. Aleksandar Lukašenko, autoritarni beloruski predsednik, rekao je na sastanku sa zvaničnicima da bi inostrane snage mogle stojati iza napada na metro, ali nije precizirao šta pod tim podrazumeva.
 
Natrag
Top