'Bolesnu curicu pregledao je kao da je mačka i otišao'

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
'Bolesnu curicu pregledao je kao da je mačka i otišao'





Danas.hr 17.02.2011.

0568007.48.jpg

'Možda on zbog teškog stanja djevojčice nije mogao ništa učiniti, ali nije pokazao ljudskost. Da sam mačku donijela na pregled, više bi joj se posvetio', ogorčena je medicinska sestra na liječnika iz Gračaca dr. Montanu, kojem su doveli djevojčicu iz Srba nakon što joj je naglo pozlilo.

U zadarskoj bolnici u utorak poslijepodne preminula je devetogodišnja djevojčica iz Srba kraj Gračaca nakon petodnevne borbe liječnika za njezin život. Nesretna djevojčica u bolnicu je primljena u vrlo teškom stanju, a kobnom se pokazala urođena mana koja je uzrokom izljeva krvi u mozak.

Prijevoz teško bolesne djevojčice do zadarske bolnice pretvorio se u pravu dramu. Nakon što joj je naglo pozlilo dok je gledala televiziju, očajni roditelji i obiteljska prijateljica Biljana Rajak, inače medicinska sestra u Domu zdravlja u Donjem Lapcu, pokušavali su doći do dežurnog liječnika u Gračacu, dr. Marka Montane. On na pozive, tvrde, nije odgovarao, a kad su ga uspjeli pronaći, u Hitnoj u Gračacu, dokle je djevojčicu prevezla policijska patrola, pojavio se sa svojim malodobnim sinom.

Takvo ponašanje ogorčilo je medicinsku sestru Biljanu Rajak.

"Možda on zbog teškog stanja djevojčice nije mogao ništa učiniti, ali neoprostivo je da u takvoj situaciji nije pokazao ljudskost. Prvo se nije javljao na dežurni mobitel, a kad smo ga konačno dobili, dijete je pregledao doslovno u pola minute. Da sam mačku donijela na pregled, više bi joj se posvetio, a kamoli jednom teško bolesnom djetetu za koje sam ja kao medicinska sestra odmah vidjela da je stanje kritično.

Nije ni pričekao da je stavimo u vozilo Hitne, nego je otišao sa svojim sinom, malodobnim djetetom koje je sa sobom doveo na hitan slučaj. Što više reći, je li to ponašanje jednog liječnika", ispričala je za Slobodnu Dalmaciju ogorčena medicinska sestra.

Tjeralica zbog dugova

Doktor Montana u Gračacu radi od srpnja 2009. Taj liječnik iz Bosne do 1991. godine zvao se Jozo Marković, a tada je promijenio ime u Marko Montana. Zbog dugova koje je ostavio iza sebe, u Sloveniji je za njim bila raspisana međunarodna tjeralica, a zatvorsku kaznu nikad nije odslužio jer ga državljanstvo RH štiti od izručenja.

Od prvog dana kada se Montana pojavio u Gračacu pacijenti su imali prigovora na njegov rad.

"Mi smo svi šokirani tim liječnikom. Način na koji on radi je nedopustiv, meni samo nije jasno tko štiti tog tipa kojemu hitno treba oduzeti liječničku licenciju", kaže zadarska dožupanica Rajka Rađenović.

Rađenović je potvrdila da je od županijskog pročelnika za zdravstvo zatražila da u Srb dođe drugi liječnik, te će uskoro doći zamjenski liječnik koji je pristao raditi u toj ambulanti.

"Dosta mi je svega, nisam raspoložen za razgovor s novinarima, a pogotovo ne s vama koji ste pisali kako sam ja na tjeralici Interpola i bavili se mojom diplomom", poručio je dr. Montana novinarki Slobodne Dalmacije.



 
Natrag
Top