Bolesna veza: Borojević je opsednut Katarinom

Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
BEOGRAD 04. 07. 2010
PRESS
Bolesna veza: Borojević je opsednut Katarinom

Dr Nenad Borojević, uhapšeni direktor Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije, pretio je i ucenjivao manekenku Katarinu Rebraču kako bi pristala da bude sa njim u vezi!

0902.jpg

Vreme saradnje... Katarina Rebrača (druga sleva) i dr Nenad Borojević


Borojević je bio patološki opsednut i zaljubljen u predsednicu Fonda za pomoć obolelima od raka dojke, a pošto je ona odbijala bude sa njim u intimnoj vezi, prijavio ju je policiji, posle čega je uhapšena, otkriva za Press Igor Đurić, bivši suprug Katarine Rebrače. On tvrdi da nije istina da su Katarina i Borojević bili u ljubavnoj vezi, kako se spekulisalo od momenta njenog hapšenja.

- Nikada nisu bili u ljubavnoj vezi. Ona je jedna normalna žena koja sebi nikad ne bi dozvolila da bude u vezi sa Borojevićem. Katarina mi je prenela da je njegovo ponašanje prema njoj bilo je nepodnošljivo. To što joj pretio Katarini samo zato što nije htela da bude sa njim dovoljan je razlog da njegovo ponašanje nazovem patološkim - kaže za Press Igor Đurić, bivši suprug manekenke Katarine Rebrače, koja je u pritvoru.
On nije želeo da otkriva detalje o pretnjama i ucenama koje je Katarini Rebrači upućivao Borojević, za kojeg se od početka spekulisalo da je podneo krivičnu prijavu protiv Rebrače. Detalje će javnosti ispričati Katarina kada bude puštena iz pritvora. Đurić kaže i da je ona upoznata sa hapšenjem Borojevića.

- Naravno da zna da je Borojević uhapšen. Mislim da ona nema nikakav komentar, kao ni ja. Verujem državnim institucijama - kaže Đurić.
Bivši suprug Katarine Rebrače otkriva da je čuo mnogo kompromitujućih detalja o dr Borojeviću, ali da ne želi da ih iznosi u javnost. Između ostalog, saznao je i da je Borojević kupio stan u kojem je planirao da živi sa Katarinom.

- Čuo sam priču o kupovini stana za Katarinu i njega, ali ne znam detalje. Ne znam da li je to tačno. O njemu postoje razne pikanterije, ali ne želim da ih komentarišem - navodi Đurić.

Rebrača je osumnjičena da je zajedno sa majkom Sandrinom Bogunović i saučesnicima proneverila oko 37 miliona dinara iz Fonda za pomoć obolelima od raka. Ona je, navodno, novac iz svog fonda, umesto na bolesne, trošila na lične potrebe i luksuzan život.

Katarina Rebrača i Nenad Borojević bili su bliski saradnici. Institut za onkologiju je sarađivao sa Rebračinim fondom na projektima prikupljanja sredstava za adaptaciju i opremanje 750 kvadratnih metara ambulantnog bloka na prvom spratu Instituta 2007. godine, a zatim i na prikupljanju sredstava za kupovinu digitalnog mamografa, koji je isporučen Institutu, ali ga fond nikada nije platio. Katarina Rebrača i Nenad Borojević su zajedno pre tri godine prisustvovali humanitarnoj gala večeri u Njujorku, posle čega je objavljeno da su prikupljena „znatna" sredstva za adaptaciju i opremanje bloka na prvom spratu Instituta. I sam Borojević je priznao da je u Njujork putovao upravo o trošku Katarininog fonda. Međutim, posle njenog hapšenja je izjavio da Institut od Rebračinog fonda nije dobio ni dinara.
 
Natrag
Top