Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Bojana Stamenov

YnyDbCG.jpg


Bojana Stamenov (Beograd, 24. jun 1986) srpska je džez i bluz pevačica. Široj javnosti postala je poznata nakon učešća u talent šou programu Ja imam talenat!. Predstavljaće Srbiju na takmičenju za Pesmu Evrovizije 2015.

Karijera


Bojana se pevanjem bavi od svoje sedme godine. Završila je tri odseka u srednjoj muzičkoj školi – za gitaru, lautu i renesansno pevanje. Učestvovala je u trećoj sezoni talent šou programa Ja imam talenat! koji se emitovao na RTS-u od novembra 2011. do marta 2012. godina, a gde je u finalu zauzela 4. mesto. Bila učesnica festivala i manifestacija kao što su београдски Beer Fest, Runjićeve večeri u Splitu, Foam Fest u Beogradu, Cantat таленти u Novom Sadu, Ulica otvorenog srca u Beogradu...


Od 2011. godine gostuje u predstavama za decu u beogradskom Pozorištu "Boško Buha".


Izabrana je za kandidata za srpskog predstavnika na takmičenju za Pesmu Evrovizije. Na nacionalnom izboru Srbije 15. februara 2015 izvela pesmu pod naslovom „Ceo svet je moj“, kompozitora Vladimira Graića i autora teksta Leontine Vukomanović. Nakon što je pobedila u finalu pored Danice Krstić i Alekse Jelića , predstavljaće Srbiju na ovom takmičenju, koje će se održati u Beču od 19. do 23. maja.

Diskografija


Singlovi

  • 2011. — „Ludi i mladi“ (sa Aleksom Jelićem)
  • 2012. — „I Feel Free“ (sa DJ Play-om) - Himna Foam Fest-a 2012.
  • 2012. — „Spinnin' (Original Mix)“ (sa Pookie-m)
  • 2013. — „There's No Need to Be Shy“ (sa Pookie-m)
  • 2014. — „Цео свет је мој / Beauty Never Lies“ - Srbija na Pesmi Evrovizije 2015.
Izvor: Vikipedija


 
Natrag
Top