Bog i čovjek

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U Svetom pismu se kaže da je čovjek stvoren po Božijoj slici i prilici. Nadalje se kaže da će on (čovjek) biti gospodar nad svim drugim oblicima života na Zemlji. Imajući ovo na umu, opravdano se može postaviti pitanje nije li Bog i po Svetom pismu, od čovjeka napravio Malog Boga – svog namjesnika na zemlji, ili je čovjek sam sebi dao takva ovlaštenja, izmislivši i Boga i Božiju riječ?

Kada se pokuša napraviti Božiji psiho-fizički profil, na osnovu Biblije i onoga što je tamo rečeno o Bogu i njegovim postupcima, nesumljivo se dolazi do zaključka da Bog frapantno liči na čovjeka! I ne samo da je ta sličnost izražena u psiho-fizičkom smislu, nego je na isti način izražena i u Božijem okruženju, sa okruženjem u kome živi čovjek. Tu je carstvo, prijesto, vojska, neprijatelji, sluge, vojvode, vojskovođe, ratovi..., jednom riječju, preslikana ovozemaljska organizacije ondašnje robovlasničke ili feudalne države, čak i mnogi oblici zbivanja i dinamike u tadašnjim društvenim odnosima.

Stvarajući sliku o Bogu izraženu u biblijskim opisima, ondašnji ljudi nisu mogli nadići sebe i prilike u kojima su živjeli, pa su takvu viziju preslikali i premjestili je na nebesa, dajući joj ime Carstvo Božije što je pandan carstvu na zemlji, a Bog je, naravno, pandan caru na zemlji. Istina, toj viziji koju su preslikali sa Zemlje i prenijeli je na nebo, dodali li su mnoge mitove i legende za koje su znali, da bi slika bila mističnija i priličnija pojmu o svemogućem Tvorcu.

Dakle, ko je koga stvorio – Bog čovjeka, ili čovjek Boga?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Biblija je Sveto Pismo preko kojega se svaki čovjek osobno upoznaje s Bogom i Kristom
ako jasno piše a piše na prvoj stranici, da je Bog stvorio čovjeka na svoju sliku i priliku, dakle čovjeku je stvaranjem dana bogolikost,
onda čemu filozofiranje tko je koga stvorio ??

čovjek je u početku bio zamišljen da upravlja zemljom i svim životinjama, prirodom i trebao je budno paziti,
da se sve odvija prema tvorčevom planu
istina da je čovjek u početku imao izuetne moći, sposobnosti koje mi danas nemožemo ni zamisliti
sveta povijest nam govori da je adam imao psihotronsko oružje koje je padom u grijeh ljudima oduzeto,
radi moguće zlouporabe, svojim glasom mogao je premještati tok rijeke, kreirati prirodu a poznato je i da je imao oći poput danšnjeg rendgena
dakle mogao je najjednostvije rečeno promatrati kako biljka uzima vodu iz zemlje
ljudi su bili savršeni u početku i primali su pouku od Božjeg Sina, savršenstvo mi nečemo shvatiti sve dok i mi nebudemo u tom stanju, svi spašeni pokajani grešnici sa zemlje če se oporavljati u 1000.g koliko če biti suđenje u nebu nepokajanima grešnicima, luciferu i njegovim anđelima i svi če ljudi postati savršeni kao Adam i Eva u početku prije pada u grijeh
pojavkom grijeha, prestupanjem Božjeg Zakona 10.zapovijedi prekinuta je svaka veza s nebom, Bogom i Kristom
kada se završi ova velika proba, svemirska drama, Eden če biti opet spušten na zemlju i Adam če imati prilike nastaviti istraživanje u Rajskom vrtu, i vidječe da su sve stvari ostale od kako su on i Eva nakon pada u grijeh istjerani iz Edena
i opet če nastaviti primati pouke od Božjeg Sina ali ovaj put zauvijek, neče više biti ni prekršaja Božjeg Zakona ni posljedica toga-smrti
jer u bibliji također piše:
Što vi snujete protiv Jehove. On uništava do kraja, nevolja se neče dva puta podići.
Nahum 1:9

dakle grijeh če biti uklonjen jednom zauvjek, grešnici če biti pretvoreni u prah i vraćeni u elemente zemlje iz koje su i stvoreni i nikada više neče imati prilike biti stvoreni igdje u svemiru
zato danas kad čujete glas koji vas poziva na pokajanje, pomirenje s Bogom
NE budite tvrda srca....
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Covek je stvorio oko 3000 bogova i boginja. Poslednjih par hiljada godina su Jahue i Isus dosta popularni ali se taj trend menja. Mislim da je interesantnije pitanje u kojoj meri ce covek nastaviti da stvara bogove u buducnosti?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Biblija je Sveto Pismo preko kojega se svaki čovjek osobno upoznaje s Bogom i Kristom
ako jasno piše a piše na prvoj stranici, da je Bog stvorio čovjeka na svoju sliku i priliku, dakle čovjeku je stvaranjem dana bogolikost,
onda čemu filozofiranje tko je koga stvorio ??

Pise na nekim knjigama starim ko zna koliko hiljada godina u kojima zmije pricaju i solarni sistemi se zaustavljaju , pa sta ?
Po islamu ti si taj koji ide u pakao :)
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Čekaj malo. Polako.Po redu. Najpre bi trebali da rešimo kokošku i jaje.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
A misliš rešeno "po kratkom postupku". Kokošku očerupali i kuvali supu (stara koka-masna supa), a jaja ofarbali za uskrs,ali ... ko koga farba po pitanju stvoritelja i stvorenog, svevišnjeg i svenižnjeg, svemogućeg i nemogućeg ...
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
u starom zavetu pise da je u stvaranju coveka ucestvovalo vise bogova
26. potom rece bog: da nacinimo coveka po svom oblicju, kao sto smo "MI", koji ce biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih zivotinja sto se micu po zemlji. pa onda 27. i stvori bog coveka po oblicju svom, po oblicju bozjem stvori ga; musko i zensko stvori ih.
i ko je ovde lud? koji to "MI" kad je bog jedan? adam i eva dolaze tek kasnije, znaci adam i eva nisu prvi ljudi, i sta ja sad treba da slusam neke laprdaoce koji ce da mi tumace nesto sto jasno pise? kako ja ne citam jasno nego je to napisano u nekom drugom smislu
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ovo MI si ti ubacio iz nekog razloga ili te netko tome lukavo posavjetovao
dovoljno je otvoriti Bibliju na prvoj strani i vidjeti da nisi u pravu, jer nema u Biblijskom izvještaju MI

26 I reče Bog: »Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci — svoj zemlji — i svim gmizavcima što puze po zemlji!« 27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i zensko stvori ih.

ključna riječ koja pobija tvoju izjavu je u ovom slučaju on
da je više bogova pisalo bi oni

on je jednina
oni je množina

hvala ti na razumijevanju
 
Natrag
Top