Bodybuilding i power lifting

Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
68
Molim moderatore da ovu temu stave da bude jedan od pod foruma

U ovoj temi nezelim hvaljenje i ostalo ovde mozemo da pricamo o ova dva sporta da vam dam neki savet na neko normalno pitanje ja sam trener bodybildninga a treniram power lift

da kazem nesto o bodybildingu:
na takmicenju se ocenjuje prvenstveno skladnost gradje drugo definicija trece poziranje i sam stav na bini gleda se da takmicar nepokazuje tremu i slicno takmicari se dele po kategorijama a te kategorije se odredjuju po njihovoj telesnoj masi

power lift je disciplina snage
ocenjuje se samo kilaza koju takmicar podize radi se bench pres dvorucnim tegom izvodjenje vezbe mora da bude pravilno lubralni deo kicme mora da bude pripijen uz klupu lopatice moraju da budu spojene i teg se spusta do grudi sudija kad da dozvolu SAD!!! takmicar gura teg od sebe kako bi podigo gleda se nacin dizanja tega da takmicaru "nepliva" teg ili da "ne vesla sa tegom" da pojasnim plivanje je kad teg stoji vodoravno a nekrece se pravoliniski vec sika ide iznad ramena pa ispod ramena tako da imamo utisak da takmicar ljulja teg napred nazad veslanje je kad takmicar dze jednu stranu tega a druga mu kasni pa onda gura drugu stranu a ona prva koja je zurila pocne da kasni dobijemo efekat kao da takmicar gura teg jednom rukom pa drugom.

druga vezba koja se ocenjuje jeste cucanj cucanj mora da bude pun cicanj

treca vezba i moja omiljena je mrtvo dizanje teg se podize sa zemlje do trenutka gde se takmicar blago zabazi pozadi zadrzi teg u tom polozaju 1 sekundu i na znak sudije spusta teg na zemlju

odgovoricu na svako vase normalno pitanje vezano za ishranu trening i suplementaciju a savete o doping sredstvima necu da dajem nikom
 
Natrag
Top