Body art

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Kako gledate na ovu vrstu umetnosti?Sviđa li Vam se?

Ljudi svih rasa, nacionalnosti, kultura i društvenih slojeva iznova istražuju nove privremene i trajne puteve korekcije, doterivanja i uopšte promene svojih tela, a to je upravo ono šta-kako-i-zašto Body Arta: univerzalnost i raznolikost stilova, novi koncepti lepote, identitet i njegov preobražaj, smisao i značaj simbola - zajednička su tema telesne umetnosti.

Slikanje na telu

Bojenje i slikanje na telu je jedna od mnogih formi Body Arta, a njena je svrha privremeno beleženje pojedinih dogadjaja na koži. U mnogim plemenima ljudi boje svoja tela milenijumima unazad i za te zajednice oslikavanje tela nije samo umetnički performans, nego čin koji se neretko vezuje za zakon ili religiju: to je moćno sredstvo komunikacije. U ritualnom plesu, crtežom se menja površina tela i slikom pripoveda priča. Aboridžini, naprimer, veruju da duhovna priroda svoje središte ima u zemlji, te gotovo svaku ceremoniju tih plemena prate i raznolike oker nijanse kojima se boje crteži na telu, a svaki od tih crteža predstavlja po jedan totem, predmet kulta jedne ostrvske grupe ljudi.


skorpion.jpg


schuetze.jpg


best-body-art-picture.jpg


313.jpg





 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
mene ovo odusevljava!!!
postavi ako imas vece fotografije ili neki sajt sa koga moze da se skine po neka fotografija :)
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
I meni se dopada,ne znam određeni sajt,ali kad ga nađem postaviću :)

body+art+7.jpg


bodyart4.jpg


padma2_w.jpg
 
Natrag
Top