Bob Dilan 1966. priznao da je koristio heroin

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Bob Dilan 1966. priznao da je koristio heroin


bob-dilan-nova-498.jpg


Muzička legenda Bob Dilan rekao je, u intervjuu snimljenom 1966. godine i prvi put objavljenom danas, da je bio navučen na heroin, ali da je uspeo da "skine", prenosi BiBiSi (BBC).

"Skinuo sam se sa heroina u Njujorku", rekao je pevač u intervjuu datom prijatelju i muzičkom kritičaru Robertu Šeltonu.

"Jedno vreme sam bas bio navučen, ali sam prestao. To me je koštalo 25 dolara dnevno i prestao sam", dodao je muzičar. Veruje se da je to jedini put da je Dilan, koji je bio nazivan "Glasom generacije" i autor pesama poput "The Times They Are a-Changing" i "Hey Mr. Tambourine Man" priznao da je bio navučen na drogu.

U dvosatnom intervjuu urađenom u Dilanovom avionu tokom turneje po SAD, muzičar je rekao i da je pomišljao o samoubistvu. "Smrt mi ništa ne znači. Ništa mi ne znači sve dok mogu da umrem brzo. Mnogo puta sam znao da sam mogao brzo da umrem i vrlo lako sam mogao da pređem tu crtu i uradim to", rekao je muzičar.

On je dodao da nije tip koji bi odsekao sebi uvo. "Ja bih sebi ispalio metak u glavu kada bi stvari loše krenule. Skočio bih kroz prozor", objasnio je Dilan u intervjuu objavljenom dan uoči njegovog 70. rođendana.

SrbijaNet

 
Natrag
Top