Blaterov bivši saradnik preti da će otkriti tajne

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Varner otvara mračnu kutiju


Blaterov bivši saradnik preti da će otkriti tajne

Blic


Bivši podpredsednik FIFA Džek Varner istakao je kako će izneti javnosti detalje tajnih razgovora koje je vodio sa aktuelnim predsednikom Svetske kuće fudbala Sepom Blaterom.

146589_sep_f.jpg


Varner se u junu povukao sa funkcije zbog priča o podmićivanju i od tada je u verbalnom ratu sa bivšim kolegama.

„Na izborima za predsednika FIFA 1998. godine. Sep Blater se suočio sa najvećim rivalom, Lenartom Johansonom, kada je dobio podršku od mene i Mohamda Bin Hamama, zbog čega je pobedio. Svetu ću reći kakav je poklon dobio od Bin Hamama. Isti scenario dogodio se i 2002. na kada je opet dobio mandat", oštar je bio Varner.

On je dodao da je upozoravao aktulenog predsednika na probleme koji vladaju u fudbalu.

"Mogao bih da progovorim i o okolnostima pod kojima sam predočio Balteru crnu stranu fudbala, kako na terenu, tako i u FIFA administraciji", proučio je Varner.

Bivši potpredsednik je istakao da dok je radio u FIFA, nikada se nije znalo koliko iznosi Blaterova plata.

„Radio sam u finansijkom komitetu i za osam godina nikada nisam mogao da odredim kolika su primanja predsednika FIFA“, zaključio je Varner.
 
Natrag
Top